Hádzanári MHK Piešťany skončili na treťom mieste

• Šport / Hádzaná
  • 13. mája 2015, 13:45
  • Autor:th/mn

V poslednom jarnom kole cestovali prvoligoví hádzanári MHK Piešťany k priamemu konkurentovi v boji o tretie miesto do Malaciek. Piešťanci potvrdili dobrú jarnú formu a v Malackách uhrali remízu 22:22. Nakoľko mali lepšie vzájomné zápasy – sezónu ukončili na výbornom treťom mieste. Podobný výsledok sa hádzanárom MHK naposledy podaril v sezóne 1999/2000.

V príjemnom počasí na asfaltovom ihrisku v Malackách začali Piešťany lepšie. Viedli, ale domáci vyrovnali na 2:2. Od tohto stavu predvádzali výborné zákroky obidvaja brankári.
V 12. min za stavu 4:2 pre MHK musel byť striedaný po nastrelení do hlavy dobre chytajúci Kapša. Piešťany trestuhodne nedali gól v 16. min, čo Malacky trestali z rýchlych protiútokov a postupne otočili na 7:4. V závere polčasu začali padať góly na oboch stranách. Hostia znížili na 8:10, ale brankár Šantavý v posledných sekundách chytil sedemmetrový hod, no z dorážky boli domáci úspešní a upravili na polčasových 11:8.
V druhom dejstve udržiavali domáci neustále náskok po zakončovaní z pravej strany. Obidve mužstvá dobre bránili a góly strieľali najmä z protiútokov. V 37. min znížili Piešťany Varačkom na 12:14, potom Malacky využili tri chyby v rozohrávke a odskočili na 17:12. Po oddychovom čase hosťujúci hádzanári znížili náskok na 17:20. V 52. min upravili Malacky na 22:18. Piešťanci dobre bránili, vyrážali do protiútokov a v 57. min vyrovnali Vladom na 22:22. Za tohto stavu sa už nepresadil ani jeden tím. Bod z Malaciek Piešťancom zabezpečil tretie miesto v prvoligovej tabuľke.
Martin Nedorost, tréner MHK: „Na zápas sme nastupovali s cieľom bodovať, ukončiť úspešnú jarnú časť a udržať si tretie miesto v tabuľke. Chýbali nám síce zranení Ďurina, Matejovič a Hlohovčania Majbík s Kožíkom, o to viac sme chceli zabojovať o dobrý výsledok. Začali sme dobre, škoda, že sme nedokázali využiť úvodnú desaťminútovku na výraznejšie odskočenie od súpera. Pri dobre chytajúcom Kapšovi sme mali premeniť ešte tri čisté šance a mohlo byt 7:2. Po zranení Kapšu sme nedokázali prekonať gólmana domácich. V druhom polčase si domáci udržiavali náskok až do 50. minúty. Od tohto momentu sa zlepšila naša obrana, z ktorej sme trestali rýchlymi protiútokmi a napokon sa nám podarilo vyrovnať.“