Formu hádzanárov si odniesli Košice

• Šport / Hádzaná
  • 13. apríla 2018, 07:42

V hale piešťanského Gymnázia Pierra de Coubertina bol v nedeľu na programe šláger prvej hádzanárskej ligy, keď vedúci tím nadstavbovej časti MHK Piešťany privítal druhý celok tabuľky Košice Crows. Piešťanci potvrdili svoju výbornú formu a po víťazstve 35:25 natiahli svoju víťaznú šnúru na 16 zápasov.

V súboji doposiaľ najlepších tímov nadstavby mali domáci hneď od začiatku navrch a určovali tempo zápasu, no držali si len mierny náskok. Piešťanci sa odtrhli až v druhej polovici prvého polčasu, keď od 16. minúty zvyšovali svoj náskok postupne z 10:5 až na 14:6 v 22. minúte. Hostia sa následne dotiahli na 11:16, no v poslednej sekunde ešte Piešťanci odskočili na polčasových 17:11.
Po prestávke si hráči MHK udržiavali pohodlný náskok a hrali s veľkou chuťou. V ofenzíve sa im darilo premieňať väčšinu šancí, no dávali si pozor aj v obrane, kde tvrdo bránili strelecký priestor hostí. V 36. min viedli už 20:11, Košice sa však na viac ako päťgólový rozdiel v 44. minúte (22:17) nedotiahli. Piešťanci ešte do konca zápasu opäť zahrali výborne v útoku a svoje skóre navýšili na 35:25.
MHK Piešťany – Košice Crows 35:25 (17:11)
Zostava/góly MHK: Meluš, Kapša – Chudý, Jadroň 3, Bolješik 5, Sedláček 2, Salvata 3, Podhradský, Bočkay 5, Majerník 6, Kotula 3, Macek 1, Stano, Halo 5, Jaššo 2, Šantavý, tréner: M. Nedorost