Zimný halový turnaj ovládli dorastenci Dolnej Krupej a Cífera

Štvrtok 01. 02. 2018 16:30  | Šport / Futbal  | Autor: Martina Radošovská

V Mestskej športovej hale v Trnave sa počas víkendu odohral halový turnaj dorastencov. Pod záštitou Oblastného futbalového zväzu Trnava mal turnaj pre túto mládežnícku kategóriu svoju premiéru.

Futbalisti Dolného Lopašova skončili v prvej skupine na treťom mieste.

Futbalisti Dolného Lopašova skončili v prvej skupine na treťom mieste. (Autor: mr)

Pre veľký záujem boli družstvá rozdelené do troch skupín. Jeho prvá časť sa odohrala 13. januára, keď sa jednoznačným víťazom stala Slávia TT. Tentoraz ovládli turnaj Dolná Krupá a Cífer.

1. skupina: Dolná Krupá, Dolný Lopašov, Červeník/Leopoldov, Bučany/Malženice

Dolná Krupá dokazovala pozíciu lídra skupiny od prvého zápasu, v ktorom porazila Dolný Lopašov 6:3. V nasledujúcom zápase sa stretol Dolný Lopašov so spojeným dorastom Bučany/Malženice, ktorý sa už v 1. minúte dostal do vedenia po góle Samuela Hraška. Lopašov si vzápätí vypracoval šancu, z ktorej vyrovnal Dominik Benedikovič. Ďalší gól sa zrodil v 15. minúte, keď strela Michala Malicha prekonala brankára D. Lopašova. Vedenie Bučian netrvalo dlho a už v 17. minúte vyrovnal na 2:2 Michal Krajčovič. Bučanom sa podarilo dostať do vedenia opäť v 19. minúte, keď gól vsietil Peter Krška. Keď už to vyzeralo, že Bučany získajú tri body, stratili víťazstvo po vyrovnávajúcom góle Benedikoviča - 3:3.

V poradí tretia remíza sa zrodila aj v gólovej prestrelke Červeník - D. Lopašov. Druhý menovaný začal lepšie, keď po dvoch rýchlych góloch Erika Brichtu a Dominika Benedikoviča viedol 2:0. Červeník/Leopoldov však vyrovnal gólmi Maroša Ješka a Michala Šantavého. Po peknej akcii Patrika Bežka sa podarilo Červeníku nakloniť víťazstvo na svoju stranu - 3:2, avšak chybu brankára dokonale využil súper - 3:3. Žemla síce opäť zvýšil z nepriameho kopu na 4:3, ale v závere za Lopašov vyrovnal Brichta.

Výsledky:

■ Dolná Krupá - Dolný Lopašov 6:3 (Michálek 3, Hrčka, Sládeček, Hetteš - Brichta, Krajčovič, A. Kunic)

■ Bučany/Malženice - Červeník/Leopoldov 1:1 (Hraško - Žemla)

■ Červeník/Leopoldov - Dolná Krupá 2:7 (Žemla 2 - Michálek 3, Hetteš 2, Hrčka, Garažia)

■ Dolný Lopašov - Bučany/ Malženice 3:3 (Benedikovič 2, Krajčovič - Hraško, Malich, Krška)

■ Červeník/Leopoldov - Dolný Lopašov 4:4 (Ješko, Beško, Šantavý, Žemla - Benedikovič 2, Brichta 2)

■ Bučany/Malženice - Dolná Krupá 1:1 (Vinter - Michálek)

Spojený tím Ostrova a Veľkého Orvišťa vyhral na turnaji len jeden zápas.Spojený tím Ostrova a Veľkého Orvišťa vyhral na turnaji len jeden zápas. (Autor: mr)

2. skupina: Ostrov/V. Orvište, Slávia TT, Cífer, Zavar

Kým v prvej skupine dominovali najmä vyrovnané duely, v druhej to bolo práve naopak. V prvom zápase sa stretol Ostrov s hráčmi Slávie Trnava, ktorá sa turnaja zúčastnila po druhýkrát, ale s obmenenou zostavou ako predošlý víkend. Zápas sa začal pomerne vyrovnane, Slávia otvorila skóre, ale onedlho sa podarilo Ostrovu vyrovnať na 1:1. Potom sa však k slovu dostávala prevažne len Slávia, ktorá sa presadila ďalšími štyrmi gólmi a porazila Ostrov 5:1. Aj Cífer nasadil latku vysoko, keď zdolal spojený dorast Ostrov/V. Orvište s vysokým výsledkom 6:0.

V poslednom stretnutí sa dorastenci Ostrova rýchlo dostali do vedenia gólmi Róberta Bečareviča a Kristiána Franka - 0:2. Po nedorozumení v obrane Ostrova znížil Samuel Tomašec a vzápätí vyrovnal Miloš Veigl. Ostrov si ale vypracoval ďalšie šance a Martin Toplanský (2), Lukáš Svetlík a Matej Melicher zabezpečili jeho víťazstvo 6:2.

Výsledky:

■ Ostrov/V. Orvište - Slávia TT 1:5 (Krajčovič - Sabo 2, Ďurinský, Kovařík, Pokusa)

■ Zavar - Cífer 1:6 (M. Fuňák - Grosman, Repa, Lukovič, L. Roman, P. Roman, Bednár)

■ Cífer - Ostrov/V. Orvište 6:0 (P. Roman 2, Lukovič, Grosman, Drinko, L. Roman)

■ Slávia TT - Zavar 5:1 (Ďurinský 2, Jankech, Sabo, Kovařík - Grman)

■ Cífer - Slávia TT 4:2 (P. Roman 3, Grosman - Sabo 2)

■ Zavar - Ostrov/V. Orvište 2:6 (Tomašec, Veigl - Toplanský 2, Bečarevič, Franko, Svetlík, Melicher)