Vrbovčania privítajú majstrovský Slovan

• 19. augusta 2009, 12:06
  • Autor:Peter Sedláček

V stredu rozohrali 41. ročník Slovenského pohára vo futbale. V prvom kole vyhralo MFK Vrbové nad FK Šaľa 2:0 a Moravany uspeli až na penalty v Nemšovej. V ďalšom kole privítajú Vrbovčania 1. septembra doma majstrovský Slovan Bratislava a Moravanci AS Trenčín.

Nemšová – Moravany 0:0
Mužstvá nastúpili v pozmenených zostavách. Príležitosti na skórovanie boli na oboch stranách. Z hostí ich nepremenili Kirka, Candrák, i Benko – ten nastrelil žrď. V druhom polčase sa dvakrát netrafil Hambálek. Keďže všetky šance domácich zlikvidoval Gábriš, na rad prišli jedenástky. Na ne vyhrali Moravany 5:3 (Hambálek, Chebeň, Adamovič, Benko a Gligič).
Rudolf Zelenay

MFK Vrbové – FK Šaľa 2:0 (2:0)
Kým prvoligista zo Šale nastúpil kompletne, domácim chýbalo šesť hráčov zo základu. Napriek tomu postúpili. V 38. min prekvapil brankára hostí ďalekonosnou strelou pod brvno Andrísek – 1:0. Už o tri minúty neskôr zvýšil Sumer na 2:0 pre MFK a tesne pred polčasom vykopol hlavičku Uváčika z bránky Krajník. V druhej časti sa hostia snažili dať gól, no bez úspechu. Rovnako však pochodili aj Vrbovčania. Koyšovu strelu totiž vyrazil brankár, Uváčik mieril z voleja vedľa a Jelšicov pokus vyškriabal brankár Šale na roh. Na druhej strane zasa úspešne zasiahol domáci Dlhý.