Vrbovčania na úvod sezóny remizovali

• Spravodajstvo / Región
  • 11. augusta 2015, 09:14
  • Autor:Peter Sedláček

Po poslednom nevydarenom ročníku, keď futbalisti MFK Vrbové zostúpili do štvrtej ligy, sa v úvode novej sezóny predstavili v domácom zápase proti Častkovciami. Hoci Vrbovčania
prehrávali 0:2, stretnutie dokázali vyrovnať na 2:2.

Zápas sa hral v sobotu za úmornej horúčavy a do prvej šance sa dostal domáci 17-ročný Majgot, keď dostal prihrávku od Kurinca, postúpil s loptou do pokutového územia, no z uhla vystrelil tesne vedľa. Hostia odpovedali o tri minúty a strela Masára opečiatkovala brvno domácej bránky. V 17. min domáci Sumer skúšal z diaľky lobom prehodiť vybehnutého brankára, ale nepresne. O minútu Vrbovčania hostí pritlačili a Andrísek asi z 20 metrov vystrelil nad bránku a potom znova ten istý hráč postupoval s loptou, dostal sa pred pokutové územie, ale jeho prihrávka nenašla spoluhráča. Vrbovčania neboli úspešní ani neskôr, najskôr T. Gažík vystrelil volejom spoza šestnástky nad a aj Sumerova strela z 22 m po zemi skončila v náručí brankára Častkoviec. Keď sa už všetci Vrbovčania tešili na polčasovú prestávku, hostia zaútočili a dali gól do šatne z kopačky najskúsenejšieho hráča Ďuriša. Po zmene strán sa domáci snažili vyrovnať, ale strela z diaľky od Streckého nebola presná a zakončenie hlavou od A. Sarra skončilo v náručí gólmana hostí. Na druhej strane hlavička Ďuriša nechala vyniknúť vrbovského brankára Valoviča. Z podobnej akcie, ako inkasovali domáci prvý gól, Častkovce po góle Adamca zvýšili na 2:0. Zverenci Szilárda Petényiho sa snažili, ale do vyložených šancí sa nedostávali. Podarilo sa to až v 79. min najstaršiemu hráčovi domácich, Petrovi Vladovi, navrátilcovi z Trebatíc, ktorý dal kontaktný gól, keď tesne predtým trafil Sarr žŕdku. V 85. min využil I. Zelenay nedorozumenie medzi obranou a brankárom hostí a vyrovnal na 2:2. Minútu pred koncom mohli hostia získať tri body, ale Vrábel zakončil nepresne. Rozhodca pridal len minútu, ktorá na stave už nič nezmenila, a tak sa body delili.

Zostava MFK: Valovič – Lackovič, A. Sarr, P. Vlado, Strecký, Sumer, T. Gažík, Doktor (76. I. Zelenay), Majgot (61. E. Spál), Andrísek (61. Ďuračka), Kurinec

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 33, ktoré je v predaji od 11. augusta.