Víťazný vstup PFK do jarnej časti

• 20. marca 2017, 21:23
  • Autor:ts

Futbalisti PFK Piešťany vstúpili do jarnej časti ôsmej ligy víťazstvom 5:1 nad Žlkovcami. Pred domácimi fanúšikmi sa blysol hetrikom Jozef Glos.

Michal Krajčovič, tréner Piešťan: „Prvý majstrovský zápas sme zvládli výsledkovo aj herne. Súpera, ktorý mal svoju kvalitu, sme od začiatku zatlačili pred vlastnú šestnástku a vytvárali sme si strelecké príležitosti, ktoré sa nám darilo premieňať. Tesne po polčase sme viedli už 5:1. Potom sa len dohrávalo v dosť nervóznom duchu, keď okrem agresívnej hry hostí sa do diania na ihrisku príliš aktívne zapájal asistent rozhodcu Likavec, ktorý najskôr zrušil nariadený pokutový kop hlavným rozhodcom v prospech domácich a onedlho Staškovi neuznal gól, keď nesprávne posúdil ofsajd. Na to doplatil v 81. minúte náš kapitán Javorka, keď za protesty videl druhú žltú kartu a bol vylúčený. Napriek nášmu oslabeniu sa na hre nič nezmenilo a moji zverenci boli neustále na lopte, no ďalšie príležitosti sme už nevyužili.“

Piešťany – Žlkovce 5:1 (3:1)
Góly: 22., 33. a 49. Glos, 28. Valla, 46. Staško – 45. Kollár
Zostava PFK: Olejník – Szabo, J. Stachura, Javorka st., Krajčovič, Javorka ml. (61. Šiška), C. Stachura, Nagaj (73. Prištic), Valla, Glos, Staško