GEFCO

V siedmej lige stíhajú lídra Pečeňady a Moravany

Nedeľa 17. 12. 2017 10:50  | Šport / Futbal  | Autor: Tomáš Horký

Jesenným majstrom siedmej futbalovej ligy je jediný „mestský“ zástupca v súťaži - PFK Piešťany. Nováčik ligy dominuje po 15. kolách s päťbodovým náskokom pred svojimi prenasledovateľmi - ŠK 2011 Pečeňady a OŠK Moravany nad Váhom.

Pečeňady stíhajú v siedmej lige Piešťany, strácajú na ne päť bodov.

Pečeňady stíhajú v siedmej lige Piešťany, strácajú na ne päť bodov. (Autor: FB ŠK 2011)

Futbalisti PFK sú síce nováčikom tejto súťaže, no rozhodne tomu neodpovedajú ich výkony. Po absolútnej dominancii v ročníku 2016/2017 ôsmej ligy pokračujú v kvalitných výkonoch aj o súťaž vyššie. Piešťanci z pätnástich stretnutí v trinástich zvíťazili a majú na svojom konte len jednu prehru a jednu remízu. Ich doménou je navyše aktívna ofenzívna hra plná produktivity, o čom svedčí skóre 74:15.

Veľmi dobrú jesennú časť majú za sebou aj Pečeňady s Moravanmi nad Váhom. Obe mužstvá majú rovnakú bilanciu - na Piešťany strácajú päť bodov a majú na svojom konte 11 víťazstiev, dve remízy a dve prehry. Práve tieto dva tímy môžu Piešťancom znepríjemniť cestu za postupom. Veď Moravany ako jediné dokázali Piešťany v jesennej časti zdolať, keď v atraktívnom šlágri vyhrali na štadióne PFK 5:3.

Po prvej polovici súťaže môžu byť spokojní aj v Dubovanoch či v Prašníku. Obe mužstvá patria k lepšiemu priemeru siedmej ligy a hoci to na špicu nestačí, nad mužstvami z dolnej polovice tabuľky majú navrch.

Obrovská radosť futbalistov Moravian nad Váhom po víťazstve nad PFK.Obrovská radosť futbalistov Moravian nad Váhom po víťazstve nad PFK. (Autor: Matúš Jenčík)

Zostupové mračná sa zmrákajú nad Ratnovcami. Len jediné víťazstvo 5:3 nad Veselým, inak dve remízy a dvanásť prehier radí OFK na chvost tabuľky a na predposledné Kľačany strácajú šesť bodov.

O gólovo najbohatšie stretnutia sa postarali zväčša futbalisti Piešťan a Pečeniad: Pečeňady - Kľačany 10:0, Prašník - Piešťany 0:10, Piešťany - Madunice 7:4, Pečeňady - Ratnovce 9:1, Piešťany - Ostrov 9:0, Pečeňady - Borovce 8:1.

Medzi kanoniermi nenachádza konkurenciu piešťanský strelec Jozef Glos, ktorý s 30 gólmi absolútne kraľuje tabuľke strelcov. Jeho spoluhráč z PFK Martin Gula má na svojom konte 18 presných zásahov a Ľuboš Miklovič z Moravian sa trafil sedemnásťkrát.

Až osem hráčov sa môže radiť medzi „železných mužov“, ktorí odohrali komplet celú jesennú časť - Lukáš Konkuš, Peter Herceg, Marián Bogora, Ondrej Zemko, Ľuboš Kusý, Jozef Glos, Adam Kusý a Lukáš Ďuriš.

Červenú kartu uvidelo počas jesene až 12 hráčov a najčastejšími zberateľmi žltých kariet sú Marek Ščasnovič (Trakovice) a Ladislav Miklovič (Moravany) so šiestimi „kúskami“.

Najlepší strelci:

1. Jozef Glos (Piešťany) - 30 gólov

2. Martin Gula (Piešťany) - 18

3. Ľuboš Miklovič (Moravany) - 17

4. Miroslav Bánovec (Pečeňady) - 15

5. Erik Spál (Pečeňady) - 14

GARGO
Regal Burger

Anketa