Trebatice nedali Horným Orešanom šancu

• 19. októbra 2017, 14:17

V 10. kole piatej futbalovej ligy hostili Trebatice za krásneho slnečného počasia na domácom trávniku Horné Orešany. Domáci potvrdili úlohu favorita a so súperom si bez problémov poradili 3:0. Trebatičania si tak upevnili prvé miesto v tabuľke, navyše majú dva zápasy k dobru.

(Autor: red)

Zo začiatku stretnutia sa hralo pomerne vyrovnane, hra sa sústreďovala medzi šestnástkami a vážnejšiu šancu si ani jedno z mužstiev nevypracovalo. Až v 30. minúte pohrozili domáci, no brankár hostí strelu vytesnil na roh. O štyri minúty neskôr sa už Trebatičania dočkali prvého gólu, keď sa dlhá centrovaná lopta z ľavej strany dostala do šestnástky k osamotenému Macháčovi a ten bez problémov zakončil k tyčke – 1:0.
Na druhej strane sa v 37. minúte dostali k zakončeniu hostia, ale hlavička skončila na brvne Veselého brány. O chvíľu nato opäť pohrozili hostia, ale strela po zemi Veselého neprekvapila. Z domácich ešte mohol zvýšiť skóre Pekarovič, ale strela z otočky mierila len do rúk brankára hostí. Trebatičania si vypracovali výbornú príležitosť aj v závere polčasu, po akcii z rýchleho protiútoku sa najskôr ponúkali, zakončenie zobral na seba Směřička, no strelou z otočky mieril vedľa brány.
Aktivita domácich pokračovala aj po zmene strán. Udávali tempo hry, mali územnú prevahu a gól visel vo vzduchu. Po niekoľkých zblokovaných strelách a následných rohoch sa hostia ešte ubránili. Dokonca si aj vypracovali dobrú príležitosť, keď v 63. minúte strelu Babiráta vyrazil Veselý na tyč.
Trebatičania však pokračovali v tlaku, strely Macháča a Směřičku sa ešte gólmi neskončili, no druhý menovaný v 75. minúte dostal výbornú prihrávku za obranu a v samostatnom úniku skúsene prekonal hosťujúceho brankára lobom a zvýšil na 2:0. O chvíľu nato sa domáci radovali z tretieho gólu, Kotulov strieľaný center do šestnástky sa dostal k Sýkorovi a ten upravil stav na konečných 3:0 pre Trebatice.

Radosť domácich po góle Martina Směřičku (č. 5).

■ Trebatice – Horné Orešany 3:0 (1:0)
Góly: 34. O. Machač, 75. Směřička, 78. Sýkora
Zostavy – Trebatice: Veselý Pekarovič, Chebeň, Bíro, Greguš, Směřička, Kotula, Kuťka, Zelenay, O. Machač, Jakubek (Sýkora, Kirka, Marušinec, Jankech, Straka), H. Orešany: Smolek – Drozda, Malacký, Kondrček, D. Planeta, Babirát, Zvonár, Rajt, Bako, Blažo, M. Planeta (Mekký)

PIATA LIGA

Ostatné zápasy:
Moravský Svätý Ján – Gbely 0:5 (0:2), góly: 30. Žáček, 45. Karas (pen.), 68. Pukančík, 77. a 83. Mihálik,
Mokrý Háj – Brodské 4:1 (1:1), góly: 23. a 75. Čermák, 78. Biskupič, 85. Kopálek – 43. Bartal (pen.)

ŠTVRTÁ LIGA

■ Trenčianske Teplice – Veľké Kostoľany 0:1 (0:0)
Gól: 90. Ajpek
Zostava V. Kostolian: Orichel Troják, Mačica, Kolarovič, Šuliman, Beko, Grígel, Ajpek, Svítek, Virág, Buchanec (Bachňák, Blanárik, Janíček, Lopatka)
■ Nová Dubnica – Vrbové 1:2 (0:0)
Góly: 65. Pilný (pen.) – 60. Zelenay, 88. Blaško
Zostava Vrbového: Jedlička Michálek, Verchola, Vlado, Ďuračka, Kurinec, Prosňanský, Železník, Blaško, Šimor, Srnec (Zelenay, Klasovitý, Čáp)
Jaslovské Bohunice – Hlohovec 2:0 (1:0), góly: 36 a 68. Dobiš,
Malženice – Partizánske 3:0 (1:0), góly: 4. a 87. Braniša, 49. Benkovský,
Boleráz – Šimonovany 3:1 (2:0), góly: 15. Guoth, 28. Lošonský, 71. Bagi,
Domaniža – Holíč 3:2 (0:0), góly: 84. Kordiš, 88. Sádecký, 90. Šterdas – 50. Uher, 78. Koryčánek, Častkovce – Prečín 4:0 (2:0), góly: 9., 75. a 84. Bangai, 14. Fako,
Trenčianske Stankovce – Myjava 0:2 (0:0), góly: 56. Copko, 58. Vávra

FUTBALOVÁ MLAĎ

■ 2. liga – starší žiaci:
Piešťany – Lokomotíva Trnava 1:0 (Maco), Moravany nad Váhom – Považská Bystrica 2:0 (Taraba, Osvald), Trebatice – Hlohovec 4:1 (D. Kravárik 3, Moravčík)
mladší žiaci:
PFK Piešťany – Lokomotíva Trnava 1:4 (Labat), Moravany – Pov. Bystrica 9:0 (Fano a Petráš po 3, Danko, Majerský, Ročiak), Trebatice – Hlohovec 5:0 (Gal 2, Adamec, Ostrovský, Lenický)
■ 3. liga starší dorast: ČFK Nitra – PFK Piešťany 1:3 (Strelec, Štefanka, Unger), Krakovany – Jaslovské Bohunice 3:0 (Hečko, Štefanka, Unger),
mladší dorast:
ČFK Nitra – PFK Piešťany 2:3 (Bušík, Janovský, Kováčik), Krakovany – Jasl. Bohunice 0:0
■ 4. liga starší žiaci:
Krakovany – Slávia Trnava 2:1 (Mojžiš, Macko), Smolenice – Drahovce 5:0
■ 5. liga starší žiaci:
Veľké Orvište – PFK Piešťany 2:5 (Pániková, Gono – Grešák 3, Košinár, Fox), Chtelnica – Pečeňady 0:4 (Šípka 3, Remenár), Sokolovce – Prašník 2:1 (Gabriš, Tomášik – Sadloň), Bojničky – Banka 0:0, Dvorníky – Veselé 7:0
■ 6. liga starší dorast:
Bojničky – Vrbové 4:1 (Mikudík), Ostrov – Dolné Trhovište 5:0 (Hudcovič, Ružička, Bartoš, Baláž 2), Dolný Lopašov – Drahovce 5:1 (Krajčovič 2, Benedikovič, Gajdy, Brichta – Slovák), Dvorníky – Veselé 2:3 (Jurák, Ďuračka)