Slovnaft Cup: Veľké Kostoľany nestačili na Malženice

• 27. júla 2017, 09:03

V prvom kole Slovnaft Cupu si to v nedeľu medzi sebou rozdali Veľké Kostoľany a Malženice. Hosťujúci celok z Malženíc potvrdil úlohu favorita a po víťazstve 2:0 sa môže tešiť z postupu do ďalšieho kola.

O prvý gól stretnutia sa pred koncom prvého dejstva postaral Balážik, ktorý premenil nariadenú jedenástku po faule Blanárika na Krajčoviča. Hoci si Veľké Kostoľany dokázali v oboch polčasoch vypracovať príležitosť na skórovanie, brankára sa im prekonať nepodarilo. Naopak, boli to hostia, ktorí deväť minút pred koncom upravili na 2:0 gólom Královiča. Regionálny súboj v Slovnaft Cupe bol divácky atraktívny, v nedeľu si naň našlo cestu približne 700 fanúšikov.

■ Veľké Kostoľany – Malženice 0:2 (0:1)

Góly: 45. Balážik, 81. Královič

Zostavy – V. Kostoľany: Jamrich – Kolarovič, Janíček, Troják, Šuliman, Čeliga (55. Virág), Beko, Ajpek (68. Svítek), Grígel, Mačica, Blanárik (84. Lopatka),

Malženice: Székely – Lulovič (75. Hlúch), Chynoradský, Milota, Kovársky (68. Braniša), Barborík (82. Benkovský), Lančarič, Královič, Balážik, Čmilanský, J. Krajčovič