Slovenský pohár: Vrbové prehralo

• 29. júla 2015, 11:06
  • Autor:P. Sedláček

V prvom kole Slovenského pohára nastúpili v Malženiciach, u nováčika štvrtej ligy, futbalisti MFK Vrbové, ktorí hrali ešte v minulej sezóne tretiu ligu. Zverenci Szilárda Petényiho však do sezóny nevkročili najlepšie a po prehre 0:3 sa s pohárom rozlúčili.

Od úvodu zápasu mali domáci optickú prevahu, loptu mali viac v držaní, naopak u hostí bolo vidieť nezohratosť aj nekompletnosť v zostave vinou odchodov hráčov, dovoleniek a zranení. Domáci sa ujali vedenia v 18. min, keď po chybe obrany hostí skóroval Buchanec. Potom bola hra až do polčasu vyrovnaná. Po zmene strán domáci pokračovali v zohratom výkone. V 74. min zvýšil na 2:0 bývalý slovenský reprezentant Miroslav Karhan a minútu pred koncom Vajči prikrášlil výsledok na konečných 3:0 pre Malženice.
Zostava MFK: Valovič (46. Amcha) – Michálek , A. Sarr, Ďuračka (77. Šurin), Bukovčák, Šimor, T. Gažík, Lackovič, Kurinec, Andrísek, Strecký

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 31, ktoré je v predaji od 28. júla.