GEFCO

Šiestej lige dominujú Horná Krupá a Zvončín

Streda 27. 12. 2017 10:00  | Šport / Futbal  | Autor: Tomáš Horký

V najvyššej súťaži patriacej pod Oblastný futbalový zväz Trnava je po jesennej časti na čele tabuľky poriadny nával. Na prvom mieste šiestej ligy je o skóre pred Zvončínom Horná Krupá a na túto dvojicu z tesného závesu dýchajú Špačince. Zástupcovia piešťanského regiónu - Krakovany a Drahovce - sú v tabuľke na 12., resp. 15. mieste.

Ani Krakovany (v žltom) nedokázali potrápiť vedúcu Hornú Krupú, prehrali 0:3.

Ani Krakovany (v žltom) nedokázali potrápiť vedúcu Hornú Krupú, prehrali 0:3. (Autor: gak)

Horná Krupá i Zvončín majú rovnakú bilanciu a o postavení na prvom mieste aktuálne rozhoduje skóre. Obe mužstvá majú na svojom konte zo 16 zápasov 11 víťazstiev, štyri remízy a len jednu prehru. Skóre má jednoznačne lepšie Horná Krupá 45:3, zatiaľ čo Zvončín má 47:9.

Pre vedúci tím tabuľky je veľkým pozitívom takmer nepriechodná obrana, ktorá v šestnástich zápasoch inkasovala len trikrát. Tretí tím tabuľky zo Špačiniec má na vedúce duo len trojbodovú stratu, ktorú môže na jar dohnať. Práve Špačince sa môžu pýšiť najlepšou produktivitou v ofenzíve, keď sa im počas jesene podarilo nastrieľať až 55 gólov.

Na druhej strane tabuľky sa o záchranu pobijú Križovany nad Dudváhom s poslednými Koplotovcami. Oba tímy majú na svojom konte len deväť bodov a čaká ich stresujúca jar.

Piešťanský okres mal mať pôvodne v šiestej lige trojnásobné zastúpenie, Veľké Orvište sa však tesne pred začiatkom súťaže odhlásilo. Dôvodom bol rozklad kádra i vedenia klubu, ktoré znamenali koniec mužského futbalu v obci neďaleko Piešťan. Ak by sa Veľkému Orvišťu aj podarilo obnoviť od nového ročníka mužský futbal, klub bude musieť začať v poslednej, ôsmej lige.

Za piešťanský región tak zostali v hre len Drahovce a Krakovany, ktoré však jeseň za vydarenú považovať nemôžu. Krakovanci sú na 12. a Drahovčania až na 15. mieste. Ako hodnotia prvú polovicu sezóny v týchto kluboch, sa môžete dočítať v iných článkoch aktuálneho čísla Piešťanského týždňa.

Najlepším strelcom súťaže po jesennej časti je Martin Laurinec zo Siladíc, ktorému sa podarilo skórovať 24-krát. Medzi najvytrvalejších môžeme považovať až 12 hráčov z tímov šiestej ligy, ktorí odohrali plný počet minút vo všetkých stretnutiach - 1440 minút.

Rovnakému počtu hráčov sa počas prvej polovice sezóny podarilo inkasovať červenú kartu. Najviac žltých kariet nazbieral Daniel Stolárik (6) a až deväť hráčov nazbieralo päť žltých kariet.

Poradie strelcov po jeseni:

1. Martin Laurinec (Siladice) - 24 gólov

2. Richard Sekera (D. Krupá) - 19

3. Michal Babic (Červeník) - 18

4. Patrik Dolinaj (Zvončín) - 16

5. Šimon Šurin (Krakovany) - 14

GARGO
Regal Burger

Anketa