Piešťanci vyhrali ôsmu ligu bez straty bodu!

• Šport / Futbal
  • 13. júna 2017, 12:45
  • Autor:mb

Futbalisti PFK Piešťany dokončili sezónu 2016/2017 v ôsmej lige 27. víťazstvom, keď porazili Trhovište 6:0 a celou súťažou prešli bez straty bodu. Piešťanci si v nasledujúcej sezóne zahrajú siedmu ligu.

Michal Krajčovič, tréner PFK: „Do posledného zápasu sme nastúpili s cieľom vrátiť si hernú pohodu, ktorá nám v posledných stretnutiach chýbala. Myslím si, že sa nám to aj podarilo. Na prvý gól sme čakali až do 25. minúty, keď sa presadil Staško. Predtým pohrozili aj hostia, keď ich rýchly útočník Vilček nevyužil samostatný nájazd a dobre zasiahol brankár Kunic. Do polčasu sme pridali po pekných kombináciách ešte ďalšie dva góly, keď sa strelecky presadili Kusý a opäť Staško. V druhom polčase bola naša herná dominancia ešte výraznejšia a najskôr svojim druhým gólom ‚Čoko‘ Kusý zvýšil na 4:0, potom sa presadil aj navrátilec po zranení Nagaj a skóre uzavrel Marek Staško, ktorý dokonal svoj hetrik. Strelecké kopačky si asi neobul najlepší kanonier súťaže Glos, ktorý to skúšal z diaľky, zblízka, ľavou, pravou nohou, no jeho strelecký účet sa v tejto sezóne zastavil na méte 31 gólov. Po zápase v kabíne vypukli oslavy víťazstva v súťaži, ktoré sa potom presunuli aj na terasu Športhotela, kde sme sa podelili o radosť s našimi fanúšikmi a zaspievali sme pár víťazných chorálov.“

■ Piešťany – Trhovište 6:0 (3:0)

Góly: 25., 44. a 81. Staško, 39. a 56. Kusý, 63. Nagaj

Zostava PFK: Kunic – Szabo, Javorka, Krajčovič, Valla, Gula (Nagaj), Prištic (Octa), Kusý (Horňanský), Dadík, Glos, Staško