Piešťanci oslávili svadbu spoluhráča víťazstvom

• 23. mája 2017, 12:53

Futbalisti PFK Piešťany, ktorí majú už istý postup, zvíťazili aj v nedeľnom stretnutí ôsmej ligy na pôde Žlkoviec 2:0. Oba góly zaznamenal záložník Martin Javorka mladší.

Michal Krajčovič, tréner PFK: „Od úvodu stretnutia sme domácich zatlačili pred ich bránu a snažili sme sa o časté zakončovanie. Hlavne naša pravá strana bola aktívna, keď sa Javorka aj Szabo často dostávali za chrbát obrancov – a bol to práve prvý menovaný Javorka, ktorý v 9. minúte obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, vrátane brankára, a ľavačkou otvoril skóre – 0:1. Potom to skúšali strelami zo strednej vzdialenosti Glos, Kusý aj Horňanský, no chýbala presnosť alebo dôraz. Domáci pohrozili raz, keď strela ich útočníka skončila na Kunicovom brvne, no s odrazenou loptou si náš brankár poradil.
Druhý polčas sme hru pevne kontrolovali, lopta bola výhradne na našich kopačkách a druhý gól padol v 65. min, keď po Glosovej prihrávke sa opäť presadil Javorka – 0:2. Zdramatizovanie zápasu sme bojovne hrajúcim hráčom Žlkoviec nedovolili, držali sme ich na dištanc od našej brány a Kunic bol prakticky bez práce. Naše ďalšie šance zostali nevyužité, skóre sa už nezmenilo a naďalej kráčame súťažou bez straty bodu. Po zápase sme mohli pokračovať v svadobnom oslavovaní, keďže náš hráč Janko Stachura vstúpil v sobotu do klubu ‚ženáčov‘, k čomu mu ešte raz srdečne gratulujem a prajem šťastné spolunažívanie s manželkou Katkou.“

■ Žlkovce – Piešťany 0:2 (0:1)

Góly: 9., 65. M. Javorka ml.

Zostava PFK: Kunic – Krajčovič, Glos, Szabo, Dadík, Javorka ml., Javorka st., Horňanský, Kusý, Chmelina (Octa), Černák