PFK rozhodol o víťazstve v prvom polčase

Štvrtok 15. 03. 2018 12:00  | Šport / Futbal  | Autor: th/mr

Futbalisti PFK Piešťany vstúpili do jarnej časti siedmej ligy výborne. V nedeľu v rámci 16. kola cestovali do Boroviec, kde o výsledku rozhodli ešte v prvom polčase, v ktorom strelili dva góly.

Futbalisti PFK Piešťany v Borovciach potvrdili úlohu favorita, vyhrali 2:0.

Futbalisti PFK Piešťany v Borovciach potvrdili úlohu favorita, vyhrali 2:0. (Autor: Laco Duračka)

Piešťanom patrí po víťazstve 2:0 v Borovciach aj naďalej prvá priečka s náskokom piatich bodov pred Pečeňadmi. O góly sa postarali Michal Dadík a Jozef Glos. Prvý menovaný skóroval krátko po polhodine hry a kanonier PFK Glos sa presne trafil zo štandardky krátko po polčase. Pre Glosa to bol už 31. gól v sezóne.

Novinky v táboroch oboch tímov

Pri poslednom rozhovore s trénerom Martinom Krajčovičom nám naznačil, že by sa mohol káder rozrásť o pár mien, ktoré majú v klube zatiaľ na skúšku. Teraz je však isté, že Piešťany sa posilnili a prilákali do mužstva viaceré nové tváre. Ide o dvoch hráčov zo Srbska - Marjana Petraša a Uroša Obrenovaca, ktorí na Slovensku pracujú. Okrem toho do klubu zavítal Marián Michalička z Brezovej pod Bradlom a Bohuš Varga, ktorý bol hráčom Radošiny. Na hosťovanie z Ratnoviec pribudol do mužstva aj Daniel Budka. Ciele do jarnej časti sa nemenia, Piešťany si chcú udržať špicu a postúpiť.

V Borovciach nastala zásadná trénerská zmena, keď Andreja Koprnu nahradil hráč Pavol Herceg. S Koprnom však naďalej počítajú ako so skúseným hráčom. Okrem toho sa k mužstvu pridajú hráči, ktorí mali futbalovú odmlku, reč je o Matejovi Ruľákovi, Ondrejovi Bejdákovi a Adamovi Dadíkovi. Cieľom do jarnej časti je udržať sa v strede tabuľky a zastabilizovať káder. Keďže ide o amatérsky futbal, chcú, aby sa ním bavili hlavne hráči a diváci. Udržať futbal v obci na takej úrovni, ako je teraz, je prvoradou prioritou.

Borovce - Piešťany 0:2 (0:1)

Góly: 31. Dadík, 47. Glos

Zostavy - Borovce: Valo - Búš, Macháč, Tonkovič, Bejdák, O. Macháč, Ruľák, Dubovský, Moravčík, J. Urban, P. Urban (Dadík, Štefanka, M. Macháč, Kolník), Piešťany: Budka - Krajčovič, Kusý, Glos, Dadík, Gula, Doktor, Korec, Varga, Michalička, Rusnák (Kollár)

GARGO
Regal Burger

Anketa