PFK: Pán Mlynár pošpinil prácu klubu

Piatok 16. 06. 2017 09:53  | Šport / Futbal  | Autor: th

Počas uplynulých dvoch rokov sa v Piešťanoch uskutočnil mládežnícky futbalový turnaj PFK Junior Cup, po premenovaní Slovak Junior Cup. Veľké podujatie, ktorého sa v oboch ročníkoch zúčastnil napríklad aj taliansky AS Rím, sa však presunulo z Piešťan do Nitry.

Druhý ročník PFK Junior Cupu sa uskutočnil počas prvého júnového víkendu.

Druhý ročník PFK Junior Cupu sa uskutočnil počas prvého júnového víkendu. (Autor: archív PFK)

Jedným z organizátorov tohto podujatia je Radoslav Mlynár. Ten v nedávnom rozhovore pre Piešťanský týždeň uviedol, že Slovak Junior Cup sa presúva do Nitry, nakoľko po zmene vo vedení PFK Piešťany noví predstavitelia klubu nemali o spoluprácu záujem. Jeho vyjadrenie vzbudilo vo futbalovom klube rozruch, nakoľko majú iný pohľad na vec a zaslali nám svoje oficiálne stanovisko:

„Dištancujeme sa od tvrdení Radoslava Mlynára v článku uverejnenom v Piešťanskom týždni číslo 21, ktorý v rozhovore uviedol, že presunul turnaj Slovak Junior Cup do Nitry z dôvodu odmietnutia vedenia PFK Piešťany. Futbalový klub, zahŕňajúc vedenie a výkonný výbor, ako aj čestných predsedov PFK, do dnešného dňa nik neoslovil s možnosťou organizovať tento turnaj v priestoroch futbalového štadióna v Piešťanoch.

Preto sme sa rozhodli pokračovať v tradícii a pokračovali sme druhým ročníkom PFK Junior Cup, ktorý sa úspešne uskutočnil v sobotu 3. júna. Zo strany pána Mlynára nejde o prvé pošpinenie práce piešťanského vedenia, keďže podobnú situáciu sme zažili pri organizovaní letných futbalových kempov. Výkonný výbor vtedy rozhodol, že prospešnejšie pre klub bude, ak budeme kempy organizovať sami a získané peniaze vložíme naspäť do mládeže, namiesto toho, aby skončili vo firemnej pokladnici tretej strany. Futbal v Piešťanoch vstal z popola a vedenie so zamestnancami, dobrovoľníkmi i rodičmi sa dennodenne snažia tvrdou prácou vrátiť PFK svoje miesto na slovenskej futbalovej scéne, čo sa nám za posledný rok podarilo viacerými úspešnými projektmi. Pravidelná dehonestácia práce spomenutou osobou je pre klub neprijateľná a bude svoju značku brániť všetkými dostupnými cestami. Pánovi Mlynárovi želáme všetko najlepšie v jeho projektoch. Všetci, ktorí chcú pomáhať a vylepšovať značku PFK Piešťany, majú otvorené dvere. Tešíme sa na ďalšiu prácu a veríme, že vám našimi aktivitami budeme robiť radosť i naďalej.“


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 23, ktoré je v predaji od 13. júna.

Regal Burger

Anketa