PFK o zápase rozhodol už do prestávky

Streda 23. 08. 2017 08:00  | Šport / Futbal  | Autor: Gabo Kopúnek

Na štadión PFK Piešťany zavítali v nedeľu futbalisti Pečeniad, ktorí minulé kolo nasúkali súperovi desať gólov. V kúpeľnom meste sa však na trávniku ešte ani neohriali a už prehrávali. Domáci v pozvoľnom tempe dotiahli zápas do víťazného konca a svojou hrou bavili početné publikum na tribúnach.

Jozef Glos z tejto pozície neprekonal brankára hostí ani na trikrát.

Jozef Glos z tejto pozície neprekonal brankára hostí ani na trikrát. (Autor: gak)

Už po pár sekundách hry kopali domáci po faule na Adama Doktora priamy kop spoza šestnástky a kapitán PFK Jozef Glos nedal hosťujúcemu gólmanovi Rybanskému šancu - 1:0. V 7. minúte rozohrali domáci hráči rohový kop nakrátko, Glos nacentroval loptu na Cyrila Stachuru a ten v páde predĺžil prihrávku na voľného Martina Gulu, ktorý z päťky prestrelil všetko pred sebou - 2:0. O tri minúty neskôr sa do streleckej listiny mohol zapísať aj Ján Stachura, no najskôr nedočiahol na center Glosa a po následnom roku hlavou mieril do brvna. Skóre sa opäť menilo v 13. minúte, keď po prihrávke Glosa ukončil svoje sólo od polovice ihriska druhým gólom M. Gula.

Martin Gula strieľa svoj prvý gól v zápase. Súperi z Pečeniad sa už len prizerali.Martin Gula strieľa svoj prvý gól v zápase. Súperi z Pečeniad sa už len prizerali. (Autor: gak)

Hostia sa do prvej šance dostali v 23. minúte, ale Martin Zubčák najskôr trafil loptou J. Stachuru a potom odrazenú loptu zluftoval. V 28. minúte Patrik Chudý zasa z dobrej pozície mieril nad a niekoľkominútovú slabšiu chvíľku Piešťan nepotrestal v 34. minúte opäť Zubčák. Naopak, boli to domáci, ktorí mohli do prestávky opäť skórovať, ale presnú Doktorovu prihrávku do šestnástky v poslednej chvíli pred Glosom vypichol na roh stopér hostí.

Po prestávke sa hráči Pečeniad snažili čo najskôr korigovať výsledok, no strelu P. Chudého v 48. minúte vyrazil brankár Kunic na roh a o minútu neskôr Tomáš Gula hlavou tesne minul bránku domácich. Aj v týchto chvíľach však boli Piešťanci pánmi na ihrisku, ale svoje útoky až veľmi prekombinovali. Udreli však v 54. minúte, keď svoj prienik do šestnástky z ľavej strany zakončil gólovou strelou opäť Glos.

Brankár Piešťan Daniel Kunic je zatiaľ jediným v siedmej lige, ktorý ešte neinkasoval. O tento primát však mohol prísť po hrúbke Martina Krajčoviča, ktorý v 62. minúte stratil v súboji loptu, no P. Chudý neprekonal Kunica ani na dvakrát. Tento hráč mohol skórovať ešte v 83. minúte, ale od strely ho včas odzbrojili C. Stachura a nová posila PFK Jaroslav Kollár. Poslednú bodku za množstvom premárnených šancí domácich dal v 85. minúte A. Doktor, ktorý z diaľky tesne minul bránku hostí.

■ Piešťany - Pečeňady 4:0 (3:0)

Góly: 1. a 54. Glos, 7. a 13. M. Gula

Rozhodcovia: Zahurančík - Žažo, žlté karty: Valla - Ondrášik, Antal, diváci: 300

Zostavy - PFK: Kunic - J. Stachura (81. Kollár), Krajčovič, Kusý, C. Stachura (88. Octa), Glos, Doktor, Dadík (72. Korec), M. Gula, Rusnák (58. Nagaj), Valla, ŠK: Rybanský - Bánovec (85. Uhlík), Durdy (15. Jankovič), Ščasnovič (78. Daniška), Izakovič, Gula, P. Chudý, Zubčák, Ondrášik, Žák (72. T. Chudý), Antal

Piešťanský divák sa opäť začína baviť futbalom. Na štadión ho ťahajú skvelé výsledky i predvedená hra.Piešťanský divák sa opäť začína baviť futbalom. Na štadión ho ťahajú skvelé výsledky i predvedená hra. (Autor: gak)

Ostatné zápasy siedmej ligy

■ Chtelnica - Borovce 1:2 (1:1)

Góly: 7. Tomáška - 32. Péči, 67. O. Macháč

Zostavy - Chtelnica: Pavelský - Lukáčik, Bogora, Slabý, Melicher, Kurucz, Tomáška, Bílik, Brisuda, Suchán, Zemko (Bolla, Turanský), Borovce: Valo - Peter Herceg, O. Macháč, Péči, Dubovský, Kusý, Kapičák, Koprna, Michalák, Machač, M. Macháč (Kolník, Herceg, Tonkovič, Štefanka)

Madunice - Moravany nad Váhom 0:2 (0:1)

Góly: 8. a 89. Miklovič

Zostavy - Madunice: Miník - Žuffa, Hargaš, J. Kabát, Mesároš, M. Kabát, Barkoci, Dananai, Polák, Dzuro, Rak (Javor, Jadrný, Rusnáčik), Moravany: Lamini - I. Jánošík, J. Jánošík, L. Miklovič, Ľ. Miklovič, Prištic, Polák, Hrnčiar, Strnisko, Štefanec, Branislav Števík (Abrahám, Menyhért, Dávidek)

Daniel Kunic si drží čisté konto ako jediný brankár súťaže.Daniel Kunic si drží čisté konto ako jediný brankár súťaže.

■ Kľačany - Prašník 3:3 (2:2)

Góly: 11., 19. a 66. Mokrička (tretí z pen) - 30. Balcír, 43. Pašmík, 72. Kubiš

Zostava Prašníka: Líška - Kubík, Milan Kazík, R. Bielik, Balcír, Spál, Konkuš, Pašmík, Klein, Nykodem, O. Bielik (Kubiš, Matys, Nižňanský)

■ Trakovice - Veselé 1:0 (0:0)

Gól: 90. Matúš Krajčovič

Zostava Veselého: Ševečka - Konečný, Hrnčiar, Rácz, Valíček, Jurda, Bokor, Tomáš Michalčík, Bašovský, Klúčovský, Brucháč (D. Krajčo)

■ Ostrov - Dolný Lopašov 4:1 (2:1)

Góly: 35. Valo, 44. a 70. Kantek, 87. Kabát - 20. Braniša

Zostavy - Ostrov: Hajdín - Valo, Legiň, Kantek, Bojkovski, Jankech, Kabát, Lukáč, Holán, Urbánek, Bolješik (Gagorík, L. Svetlík), D. Lopašov: Kúdela - Bílik, Kunic, Lenghart, Čerňanský, Gula, Braniša, T. Zemko, Jarábik, Mário Beblavý, Reško (Macko, Vrbovský, Cibrín, A. Zemko, Chnápko)

Šípkové - Dubovany 0:3 (0:1)

Góly: 16. a 56. M. Lietavec, 73. Lesaj (pen)

Zostavy - Šípkové: Bielik - Hanuliak, Puvák, Oška, Šalát, Koyš, Žák, Kimerling, Kolník, Kubík, Držík (Petrík), Dubovany: Tonkovič - Kollár, Boldiš, Ľuboš Kusý, M. Lietavec, Masarik, Vrbík, Škrobák, Strečanský, Lesaj, Dovičič (O. Lietavec, Hruška, Pažík, Lányi, Bubák)

■ Ratnovce - Bojničky 0:5 (0:0)

Góly: 47., 71. a 73. Vokel, 51. Halas, 57. Kabát

Zostava Ratnoviec: Budka - Petrík, Bartko, Blaško, Burzík, Vetrík, Bílik, Brezovan, Jančovič, Pulman, Paulovič (Pavlovič, Boďo, Bírešík)

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa