O Košúta je záujem v Kazachstane

Piatok 02. 02. 2018 11:00  | Šport / Futbal  | Autor: th

O piešťanského futbalového obrancu Tomáša Košúta je vraj záujem v Kazachstane, a to dokonca z troch klubov najvyššej súťaže KPL. Túto informáciu priniesol portál vesti.kz.

Kam budú smerovať kroky Tomáša Košúta?

Kam budú smerovať kroky Tomáša Košúta? (Autor: archív tk)

Informoval tiež o tom, že o 28-ročného rodáka z Piešťan prejavili interes v tímoch Žetysu, Atyrau a Ordabasy a Košút sa mal v týchto dňoch predstaviť na sústredení v Turecku v jednom z trojice skôr vymenovaných mužstiev.

Podľa T. Košúta, ktorého sme oslovili, však nie je všetko tak, ako spomenutý server uvádza, a stredný obranca všetko uviedol na pravú mieru: „Nie je to celkom pravda. Kazachstan je pre mňa až posledná voľba. V priebehu tohto týždňa by malo byť jasné, kde budem ďalej pôsobiť.“

Transferové okno v Kazachstane je otvorené od 11. januára do 3. apríla. Kazachovia pripomínajú, že Košút môže hrávať naľavo, ale aj v strede defenzívnej línie.

Košút naposledy pôsobil v poľskom tíme Arka Gdynia, odkiaľ odišiel ako voľný hráč. V tíme víťaza Poľského pohára zo sezóny 2016/2017 vydržal len šesť mesiacov. Za A-mužstvo nenastúpil ani raz, v drese štvrtoligovej rezervy odohral deväť zápasov a strelil jeden gól. Košút v minulosti hrával aj za 1. FC Slovácko, rezervu Sparty Praha a FC Nitra. Na konte má aj 11 zápasov v reprezentačnom tíme SR do 21 rokov.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa