Krakovanci veľa krásy neukázali

• 7. septembra 2017, 08:45
  • Autor:gak, th

Futbalisti Krakovian vycestovali v piatom kole šiestej ligy do Hornej Krupej, kde sa očakával zaujímavý zápas medzi tímami, z ktorých jeden hrával vyššiu súťaž a druhý, domáci, šiestu ligu niekoľkokrát vyhral.

Krakovanci hrali prvý polčas s vetrom za chrbtom, ale nedokázali to využiť. Na dostrel súperovej bránky sa dostali už v 2. minúte, keď Ondrej Holán presne prihral na šestnástku Pčelárovi, no obrancovia jeho strelu zblokovali. Bolo to však z ich strany jediné ohrozenie súpera na dlhé desiatky minút.
Naopak, boli to domáci hráči, ktorí sa dokázali s protivetrom vyrovnať kombinačnou hrou a vytvorili si územnú prevahu. V 4. minúte sa Zaoral predral cez obranu k bráne hostí, ale bol až príliš horlivý a rozhodca mu odpískal útočný faul. Tlak domácich však narastal a čo nevyšlo Zaoralovi, v 7. minúte gólom ukončil Nemček, ktorý sa individuálne cez brániaceho Andríska pretlačil do šestnástky a podstrelil vybiehajúceho brankára hostí Tomáša Holána. O dve minúty nato mohol skórovať aj domáci kapitán Heteš, ale jeho strela minula cieľ.

Keď sa hostia dostali k lopte (na snímke Ondrej Holán), domáci ich napádali vo dvojici či trojici.

Druhému gólu v 16. minúte predchádzal faul na Gašparíka a priamy kop, ktorý Strečanský kopol až na zadnú tyč. K lopte a k zakončeniu sa najprv dostal Gašparík, no jeho strelu brankár vyrazil. Dobiehajúci Jaroslav Daniš loptu už len umiestnil do prázdnej brány. Domáci si vypracovali aj ďalšie šance, ale ich strely buď neboli presné, alebo si s nimi brankár poradil.
Krakovanci mohli zdvihnúť hlavu v 32. minúte, keď domáci zadáci pokazili rozohrávku, no Šurin sa zbrklo zbavil lopty. V 44. minúte zasa mali výhodu priameho kopu, ale Šurin z 30 metrov strieľal slabo a, navyše, do náručia domáceho brankára.
Druhý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol, hoci domáci neustále dobýjali bránu Krakovian. Poznačili ho aj viaceré striedania, pričom o tretí gól domácich sa postarali práve striedajúci hráči. V 79. minúte Mikláš vyhral súboj a presne prihral do behu Ivaničovi, ktorý pohodlne zvýšil na 3:0. Vzápätí mohol Ivanič dať ešte dva góly, ale na prihrávky spoluhráčov bol prikrátky. Poslednú šancu skórovať mal v 89. minúte ďalší striedajúci hráč Boledovič, no Miklášovu prihrávku vo vnútri šestnástky v páde poslal tesne vedľa brány.
■ Horná Krupá – Krakovany 3:0 (2:0)
Góly: 7. Nemček, 16. Daniš, 79. Ivanič
Rozhodcovia: Tóth, Slíž, žlté karty: Gašparík – A. Holán, Horváth, Stolárik, diváci: 80
Zostavy – H. Krupá: Horný – Zázik, Šiška (73. Ivanič), Zaoral (79. Nižňan), Bron, Daniš, Heteš (65. Mikláš), Holič, Gašparík (71. Šige), Strečanský, Nemček (62. Boledovič), Krakovany: T. Holán – A. Holán (75. Kľúčovský), O. Holán, Kališ, Horváth (79. Pavlovič, Stolárik, Urban, Šurin, Gajarský (85. Jurda), Pčelár (68. Pažík), Andrísek

Ďalšie zápasy VI. ligy

■ Dechtice – Drahovce 4:2 (2:1)
Góly: 30. a 46. M. Maška, 36. Cmero, 85. Krivánek – 25. Horúcka, 88. Šúst (pen)
Zostava Drahoviec: Putera – Šúst, Dusík, Horúcka, Bihari, D. Vančo, Valla, Gabriš, Potrok, Poláčik, Moravčík
Siladice – Leopoldov 10:0 (4:0), góly: 9., 62., 78. a 82. Laurinec (prvý z pen), 26. Varga, 35. Richnák, 64. Maťaš, 71. Mesároš, 85. Halmo, červená karta: 8. Piovarči (Leopoldov)
Voderady – Zavar 3:2 (1:1), góly: 9. a 76. Brestovanský (druhý z pen), 72. M. Dubovský – 15. Táčovský (pen), 87. vlastný
Cífer – Koplotovce 3:1 (2:0), góly: 19. a 38. Gašparovič, 85. Tim. Tibenský – 74. Dani
Križovany nad Dudváhom – Špačince 0:8 (0:4), góly: 3., 7. a 73. Píš, 37. a 51. Izakovič, 38. D. Chudý (pen), 53. Sedlák, 66. T. Mrva
Dolná Krupá – Zeleneč 1:0 (0:0), gól: 52. P. Bohunický, Zvončín – Majcichov 4:0 (3:0), góly: 31., 37. a 61. Jankovič, 40. Brestovanský
Vložené 17. kolo – hralo sa v utorok 29. augusta
■ Krakovany – Voderady 1:1 (1:1)
Góly: 28. Stolárik – 44. Martin Dubovský
Zostava Krakovian: T. Holán – A. Holán, O. Holán, Kališ, Tanáč, Grivalský, Feranec, I. Horváth, Stolárik, Urban, Šurin (Gajarský, Pčelár)
■ Drahovce – Majcichov 2:2 (1:1)
Góly: 45. Gabriš, 74. Marušic – 28. Neštický, 54. Hrčka
Červená karta: 56. M. Vančo (Drahovce)
Zostava Drahoviec: Putera – J. Poláčik, Šúst, Dusík, Horúcka, M. Vančo, Bihari, D. Vančo, Nádaský, Valla, Gabriš (Marušic, Bednár)
Špačince – Siladice 4:1 (2:1), góly: 30. a 79. T. Mrva, 32. Izakovič, 83. Píš – 45. Rau
Zeleneč – Zvončín 2:2 (1:0), góly: 26. A. Bednárik, 70. Šimonovič – 62. Brestovanský, 77. Brečka
Dolná Krupá – Križovany nad Dudváhom 4:2 (1:2), góly: 32. a 62. P. Bohunický, 80. a 90. R. Sekera – 15. a 19. Barniak
Červeník – Dechtice 5:2 (1:1), góly: 9., 64. a 76. Babic, 50. a 86. Krajčovič – 20. a 74. D. Hlavatovič
Koplotovce – Zavar 2:4 (1:0), góly: 5. Timona, 69. Daniš – 52. a 79. Táčovský (druhý z pen), 63. Jak, Vyskoč, 89. Tandlmayer
Horná Krupá – Leopoldov 6:0 (2:0), góly: 18. vlastný, 43. a 59. Holič, 50. Gašparík, 75. Nižňan, 76. Ivanič

Siedma liga

■ Chtelnica – Pečeňady 2:2 (0:0)
Góly: 81. Hrčka, 90. vlastný – 48. Bánovec, 79. Jankovič
Zostavy – Chtelnica: Pavelský – Lukáčik, Slabý, M. Bogora, Rechtorík, Brisuda, Kurucz, Tomáška, Melicher, Hrčka, Zemko (Tomašovič), Pečeňady: Rybanský – Bánovec, Ľ. Ščasnovič, Izakovič, Gula, Antal, Mitošinka, Jankovič, Karaba, Adamčík, Kaľuha (Zubčák, Žák, Daniška, Ondrášik)
■ Kľačany – Moravany nad Váhom 1:0 (0:0)
Gól: 57. Mokrička
Zostava Moravian: Lamini – I. Jánošík, J. Jánošík, Lad. Miklovič, Ľub. Miklovič, Chochula, Abrahám, Hrnčiar, P. Strnisko, Štefanec, Števík (Menyhért, Bielik)
■ Piešťany – Madunice 7:4 (3:1)
Góly: 13. Gula, 18., 43., 47., 67. a 69. Glos, 88. Kusý – 39. Polák, 60. Dzuro, 66. Barkoci, 83. Javor
Zostavy – Piešťany: Kunic – J. Stachura, Krajčovič, Kusý, C. Stachura, Glos, Dadík, Gula, Doktor, Valla, Nagaj (Korec, Kollár), Madunice: Miník – Hargaš, Kabát, Mesároš, Barkoci, Dananai, Polák, Jadrný, Dzuro, Rak, Javor (Pisarik, Černek, Bojaj)
■ Trakovice – Prašník 2:3 (0:2)
Góly: 52. Bališ, 70. P. Kubiš – 35. Spál, 43. a 50. R. Kubiš
Zostava Prašníka: Líška – Matys, Adamec, Gyurke, M. Kazík, Spál, Balcír, Konkuš, Klein, Žažo, R. Kubiš (Bajcar, Nykodem)
■ Ostrov – Veselé 1:1 (1:0)
Góly: 29. Bojkovski – 81. P. Jurda
Zostavy – Ostrov: Hajdín – Valo, Legiň, Bojkovski, Jankech, P. Kabát, Lukáč, Urbánek, Bartoš, Bolješik, Gagorik (L. Svetlík, B. Svetlík), Veselé: Strecký – Konečný, Rácz, Hrnčiar, Valíček, Jurda, Bokor, Michalčík, Krajčo, Klúčovský, Chudý (Bašovský, Benik)
■ Šípkové – Borovce 2:0 (1:0)
Góly: 18. a 78. Žák (prvý z pen)
Červená karta: 18. Michalák (Borovce)
Zostavy – Šípkové: Bielik – Hanuliak, Puvák, R. Oška, Šalát, Koyš, Žák, Kolník, Kubík, Lago, M. Obuch, Borovce: Valo – Pet. Herceg, O. Macháč, Péči, Kusý, Kapičák, Koprna, Michalák, Mat. Macháč, Marko Macháč, Kováč
■ Ratnovce – Dolný Lopašov 3:4 (3:1)
Góly: 7. Paulovič, 35. Bartko, 43. Jančovič – 19. Gula, 65. Braniša, 68. Zemko, 90. Beblavý
Červená karta: 90. Bartko (Ratnovce)
Zostavy – Ratnovce: Križna – Boďo, Kopal, Bílik, Blaško, Petrík, O. Paulovič, M. Paulovič, Vetrík, Bartko, Jančovič (T. Šiška, Pavlovič), D. Lopašov: Kúdela – Buchel, Bílik, Čerňanský, Kunic, Gula, Beblavý, Vrbovský, Braniša, Cibrín, Reško (Zemko, M. Kubiš)
■ Bojničky – Dubovany 2:4 (1:1)
Góly: 37. Bučko, 82. Halas – 26. Dovičič, 48. Kollár, 66. Vrbík, 80. M. Lietavec
Zostava Dubovian: Tonkovič – M. Kollár, Krajčo, Kusý, O. Lietavec, Masarik, Vrbík, M. Lietavec, Lesaj, Kollár, Dovičič (Škrobák, Lánzi, Hruška, Pažík)

Ôsma liga

■ Banka – Šterusy 1:1 (0:1)
Góly: 65. Hulman – 44. Sereda
Zostavy – Banka: Kňažík – Rusnák, Šnajdar, Varga, Belan, Bogár, Mihok, Mojzeš, S. Šnajdar, Galaba, Hulman (Seman, Slovik, Maraz, Žec). Šterusy: Líška – Nesteš, Madunický, Nosko, Slabý, Duchaj, Kriško, Strapatý, Žilka, Sereda, Mahrek (Madunický, Vajay, L. Žilka, Michálek, Jankovič, Zajac)
■ Dolné Trhovište – Nižná 7:0 (3:0)
Góly: 33. a 89. Polakovič, 5. Jančička, 30. P. Haban, 61. Blšták, 65. Kadlečík, 81. Macejka
Zostava Nižnej: P. Šimkovič – Zatko, E. Šimkovič, Blanár, Chmela, Frank, Benedikovič, Malovec, Vozár, Piačka, Bukovčák
■ Sokolovce – Kočín-Lančár 1:1 (1:0)
Góly: 33. Jašík – 87. Tokoš
Červená karta: 62. Stredák (Sokolovce)
Zostavy – Sokolovce: Stanko – Karaba, Bucko, Pavlovič, Polák, Velič, Javorka, Homola, Vranka, Stredák, Jašík (P. Pavlovič, Fides), Kočín-Lančár: Púdela – Kochajda, Kubiš, Reško, Rechtorík, Čížik, Tokoš, Žažo, Kalaš, Holícky, Kimmerling (Janíček, Vrbovský)
 Šulekovo – Žlkovce 4:2 (2:0), góly: 10. a 90. L. Trávniček, 19. a 77. J. Cibulka – 75. Lužák, 89. M. Horváth,
Malženice „B“ – Pastuchov 3:4 (2:0), góly: 39. Kadlec, 42. a 77. Tomovič, – 62. Oravec, 75. Strapák, 85. Koutný, 90. Lutovský