Kanonier Krakovian Šurin pridal jedenásty gól

• 28. septembra 2017, 09:34
  • Autor:Gabo Kopúnek

Krakovianski futbalisti už tri zápasy po sebe naplno nebodovali a po nútenej zápasovej prestávke boli odhodlaní zlomiť na súperových ihriskách dobre hrajúci Červeník.

V úvode stretnutia si domáci klub uctil 70. narodeniny člena výboru a aktuálne videotechnika Ladislava Žitnanského, ktorému futbalisti Krakovian od prvej minúty veľa radosti nenarobili. Napokon sa však spolu s nimi tešil z tesného víťazstva.
Priebeh prvého polčasu však s konečným rezultátom nekorešpondoval. Hostia si kombinačnou hrou vytvorili územnú prevahu a málo nebezpečnými strelami rozchytávali Tomáša Holána v bráne. Na druhej strane sa prvou strelou do priestoru brány v 12. minúte prezentoval domáci kanonier Šimon Šurin, ale Matej Janíček si so skákavou loptou poradil.
Keďže sa v 17. minúte neujala hlavička hosťujúceho Jána Gábriša a ani o minútu neskôr strela Marcela Modroviča, zahrmelo na opačnej strane ihriska. Agilný Ivan Horváth unikol Michalovi Mihálikovi, od bránkovej čiary presne prihral Šimonovi Šurinovi, ktorý nekrytý poslal loptu do siete – 1:0.

Pažík musel predčasne opustiť ihrisko v bolestiach.

Hostia sa snažili ihneď vyrovnať, ale Michalovi Babicovi ani Branislavovi Krajčovičovi sa nedarilo pretlačiť sa cez hradbu z tiel domácich obrancov alebo strelecky zlyhali. Aj preto sa skóre do polčasu nezmenilo.
Cez prestávku spravil hosťujúci tréner dve zmeny v zostave, no jeho zverenci už nedokázali zopakovať tempo z prvého dejstva. Naopak, vynútené striedania domácich ešte v závere polčasu Krakovancov viac stmelili. Hostia síce kopali sériu rohov, ale až pri poslednom sa dostali k zakončeniu. Kralič však opäť mieril Holánovi do náručia.
V 58. minúte sa do šance dostal opäť kanonier Šurin, ale Janíček zachránil pohromu. V 63. minúte urobil v šestnástke súpera Stepanenko fatálnu chybu, vďaka ktorej sa do brejku dostal Horváth, ale svoje sólo zakončil strelou mimo brány hostí. Všetko si ale vynahradil v 70. minúte, keď prudkú strelu Štefana Pčelára zo šestnástky Janíček neudržal a vyrazenú loptu dokopol do siete – 2:0.
Situácia pred druhým gólom. Brankár Janíček neudržal strelu Pčelára a zadáci Červeníka neustrážili dvojicu Šurin – Horváth.

Krakovanci vycítili šancu získať tri body, a tak do hry vstúpil aj hrajúci tréner Andrísek, ktorý nielenže udržiaval kompaktnosť tímu, ale mohol v 72. minúte hlavou zvýšiť na 3:0 po rohovom kope Šurina. Jeho skúsenosti padli domácim vhod najmä po 75. minúte, keď po prihrávke Gábriša Babic znížil na 1:2. Hostia mali poslednú šancu na vyrovnanie v 83. minúte, ale sľubnú kombináciu Krajčoviča s Babicom „zabil“ nekoncentrovaný Stepanenko.
■ Krakovany – Červeník 2:1 (1:0)
Góly: 20. Šurin, 70. Horváth – 75. Babic
Rozhodcovia: Nikolič – Balón, žltákarta : Stolárik, diváci: 70
Zostavy – Krakovany: T. Holán – O. Holán, Tanáč, Kališ, Pavlovič (79. A. Holán), Horváth, Urban (71. Andrísek), Grivalský (43. Feranec), Pažík (45. Pčelár), Šurin (86. Gajarský), Stolárik, Červeník: Janíček – Modrovič, Jarábek, Gábriš, Krajčovič, Kopúnek, Modrovič, Boháčik (79. Gažo), Nemec (46. Králič), Mihálik (46. Stepanenko), Babic
Ostatné zápasy:
Drahovce – Horná Krupá 0:6 (0:4)
Góly: 5. a 64. Šiška, 6. Gašparík, 34. a 45. Zaoral, 84. J. Hrčka (pen)
Zostava Drahoviec: Putera – Poláčik, Oríšek, Šúst, Horúcka, Vančo, Marušic, Potrok, Nádaský, Valla, Gabriš (Dusík, Bihari, Jakubkovič, Bednár, Moravčík)
Leopoldov – Zeleneč 2:1 (2:1), góly: 10. Loskot, 29. Švestka – 20. J. Horváth,
Koplotovce – Dolná Krupá 0:5 (0:3), góly: 4. a 38. Sucháň, 13. a 77. Sekera, 75. P. Bohunický,
Majcichov – Križovany 0:0,
Zavar – Cífer 3:0 (1:0), góly: 2. Beňo, 82. Ďuriš, 85. Tandlmayer,
Siladice – Dechtice 7:1 (4:0), góly: 4., 38., 56. a 81. Laurinec, 14. a 74. A. Horváth, 23. Rau – 64. D. Hlavatovič, červená karta: 52. Komadel (Dechtice),
Voderady – Zvončín 2:2 (1:1), góly: 42. a 70. Rosypál – 27. Brestovanský, 78. Dolinaj