Futbalisti PFK Piešťany remizovali s Novými Zámkami

• 13. marca 2013, 09:23
  • Autor:ms

V úvodnom jarnom dueli videli diváci iba priemerné stretnutie, ktorému chýbala futbalová iskra. Hostia z Nových Zámkov prišli so zámerom získať bod, čomu podriadili defenzívnu taktiku. Piešťanci sa ujali vedenia na začiatku druhého polčasu gólom Ulricha, no súper dokázal tesne pred koncom zápasu streliť vyrovnávajúci gól. Na piešťanskom štadióne tak zostal iba jeden bod a PFK sa posunul na štvrtú priečku tabuľky tretej ligy.

Domáci mali počas prvého polčasu jasnú prevahu, no proti prehustenej obrane sa nedokázali presadiť. Až v 20. min zablokoval strelu Mehdi-Karima obranca na roh, po ktorom strelu k žrdi brankár Mihálik vyrazil. V 32. min Rybanského center priťukol Galbovi hlavou Ulrich, ten však vysoko prestrelil. O päť minút sa v gólovej šanci ocitol Kuba, ale jeho strelu zblokoval obranca na roh.
Druhý polčas začali Piešťanci veľkým náporom. Už v 48. min strela
Mehdi-Karima skončila na brvne Mihálikovej bránky. Hráči PFK sa dočkali gólu v 53. min – po rohovom kope Vallu a prihrávke Pavloviča trafil presne k tyčke Ulrich – 1:0. Následné dve strely Rybanského skončili vedľa. V 70. min prvýkrát pohrozili hostia. Po závare pred Hodulíkovou bránkou prestrelil zo šiestich metrov Gajdoš. V 75. min po prihrávke Mehdi-Karima mohol domácich upokojiť Kuba, vo vyloženej šanci ho však vychytal Mihálik. V 79. min po prihrávke Pavloviča strelu Galbu zblokovala obrana a z rýchleho protiútoku Gajdoš opäť prestrelil. Napokon sa futbalisti z Nových Zámkov predsa tešili. V 89. min po prísne posúdenom faule pri rohovej zástavke sa v skrumáži po priamom kope najlepšie zorientoval striedajúci Zsák a vyrovnal na konečných 1:1.