Červeník rozhodol už do polčasu

• Šport / Futbal
  • 19. októbra 2017, 14:24
  • Autor:gak, th

Domáci futbalisti udreli už v 8. minúte, keď sa odrazená lopta dostala na hranici šestnástky k Babicovi a jeho strela skončila v sieti. O minútu nato sa ten istý hráč vybral kolmo na bránu cez dvoch obrancov Drahoviec, pričom ho faulovali, no druhý ho v šestnástke poslal na zem, takže domáci kopali jedenástku, ktorú Babic premenil.

Michal Babic to skúšal v 16. minúte do tretice, no brankár Dalibor Paulovič jeho strelu kryl. V 18. minúte sa ku strele dostal aj hosťujúci Mário Bihari, ale obrancovia ju stihli zblokovať. O minútu neskôr však urobili chybu v rozohrávke, k lopte sa dostal Mário Šúst a svoj prienik do šestnástky zakončil gólom – 2:1.
Domáci sa však z toho rýchlo spamätali a vďaka Jánovi Gábrišovi opäť zvýšili svoje vedenie. Najskôr sa v 23. minúte technicky zbavil dvoch protihráčov a presne skóroval zo šestnástky, svoj druhý gól v 36. minúte pridal po prieniku do šestnástky a umiestnenej strele. Keď už v závere polčasu tempo hry opadlo, piaty gól domácich po presnom centri Marcela Modroviča hlavou strelil Braňo Krajčovič.

Ján Gábriš vyzvŕtal obrancov Drahoviec a zo šestnástky skóroval na 3:1.

Po prestávke sa v 56. minúte dostal ako prvý do gólovej príležitosti hosťujúci Valla, ale mieril vedľa brány. Ľahkovážnosť hosťujúcej obrany na druhej strane svojím druhým gólom v 60. minúte potrestal Krajčovič. Potom sa už hra len prelínala od šestnástky po šestnástku, a keď sa aj hráči dostali s loptou dovnútra, nič z toho nevyťažili.
V 81. minúte si domáci Maksym Stepanenko a Babic pripravili príležitosť na skórovanie, ale Babicovi nebol hetrik v tomto zápase súdený. Gólovú bodku dala priamočiara akcia domácich, keď v 82. minúte Denis Kopúnek loptou vyslal po krídle do útoku Babica, ten si počkal na nabiehajúceho Jozefa Boháčika a presným centrom mu poslal loptu na strelu, ktorá skončila za Paulovičovým chrbtom.
Brankár hostí Dalibor Paulovič mal veľa dobrých zákrokov.

■ Červeník – Drahovce 7:1 (5:1)
Góly: 8. a 10. Babic, 23. a 36. Gábriš, 44. a 60. Krajčovič, 82. J. Boháčik – 19. Šúst
Žlté karty: Vančo, Bihari, Gabriš, rozhodcovia: Vyskoč – Chujdák, diváci: 100
Zostavy – Červeník: Janíček – M. Modrovič (77. D. Boháčik), Jarábek, Gábriš, A. Modrovič, Nemec (89. Mihálik), Babic, Kopúnek, Králič (69. Štefunko), Krajčovič (72. Stepanenko), J. Boháčik (85. Gažo), Drahovce: Paulovič – Šúst (77. Potrok), Horúcka, Vančo, Marušic (21. Dusík), Bihari, Bednár, Nádaský, Valla, Poláčik, Gabriš
Hosťujúci kapitán Marek Gabriš ratoval loptu pred dobiedzajúcimi protihráčmi.

ŠIESTA LIGA

■ Krakovany – Špačince 1:7 (0:4)
Góly: 83. O. Holán – 12. A. Adámek, 15. Sedlák, 27. Hornák (pen.), 30., 58. a 76. Píš, 48. Mrva
Zostava Krakovian: T. Holán O. Holán, A. Holán, Andrísek, Pavlovič, I. Horváth, Urban, Šurin, Feranec, Bukovčák, Stolárik (Netsch, Gajarský, Sedlák, Pažík, Kľúčovský)
 Horná Krupá – Siladice 5:0 (3:0), góly: 16. Heteš, 22. Mikláš, 40. Gašparík, 56. vlastný, 63 Ivanič,
Dechtice – Leopoldov 1:0 (1:0), gól: 22. Srdoš,
Cífer – Zvončín 1:2 (1:0), góly: 13. Fajkus – 57. Jankovič, 80. Brečka,
Križovany nad Dudváhom – Voderady 0:2 (0:1), góly: 32. Zelenský, 56. Rosypál,
Dolná Krupá – Zavar 5:2 (3:1), góly: 9., 20. a 75. Sekera, 15. Bohunický, 48. Sucháň – 42. Táčovský (pen.), 71. Psota,
Zeleneč – Koplotovce 5:1 (2:0), góly: 20. a 82. Pavelek, 43. Bilčík, 74. Horváth, 76. Bartovič (pen.) – 53. Lackovič