Nadácia Adeli

Červeník rozhodol už do polčasu

Štvrtok 19. 10. 2017 15:30  | Šport / Futbal  | Autor: gak, th

Domáci futbalisti udreli už v 8. minúte, keď sa odrazená lopta dostala na hranici šestnástky k Babicovi a jeho strela skončila v sieti. O minútu nato sa ten istý hráč vybral kolmo na bránu cez dvoch obrancov Drahoviec, pričom ho faulovali, no druhý ho v šestnástke poslal na zem, takže domáci kopali jedenástku, ktorú Babic premenil.

Skóre zápasu uzavrel presnou strelou Jozef Boháčik.

Skóre zápasu uzavrel presnou strelou Jozef Boháčik. (Autor: gak)

Michal Babic to skúšal v 16. minúte do tretice, no brankár Dalibor Paulovič jeho strelu kryl. V 18. minúte sa ku strele dostal aj hosťujúci Mário Bihari, ale obrancovia ju stihli zblokovať. O minútu neskôr však urobili chybu v rozohrávke, k lopte sa dostal Mário Šúst a svoj prienik do šestnástky zakončil gólom - 2:1.

Domáci sa však z toho rýchlo spamätali a vďaka Jánovi Gábrišovi opäť zvýšili svoje vedenie. Najskôr sa v 23. minúte technicky zbavil dvoch protihráčov a presne skóroval zo šestnástky, svoj druhý gól v 36. minúte pridal po prieniku do šestnástky a umiestnenej strele. Keď už v závere polčasu tempo hry opadlo, piaty gól domácich po presnom centri Marcela Modroviča hlavou strelil Braňo Krajčovič.

Ján Gábriš vyzvŕtal obrancov Drahoviec a zo šestnástky skóroval na 3:1.Ján Gábriš vyzvŕtal obrancov Drahoviec a zo šestnástky skóroval na 3:1. (Autor: gak)

Po prestávke sa v 56. minúte dostal ako prvý do gólovej príležitosti hosťujúci Valla, ale mieril vedľa brány. Ľahkovážnosť hosťujúcej obrany na druhej strane svojím druhým gólom v 60. minúte potrestal Krajčovič. Potom sa už hra len prelínala od šestnástky po šestnástku, a keď sa aj hráči dostali s loptou dovnútra, nič z toho nevyťažili.

V 81. minúte si domáci Maksym Stepanenko a Babic pripravili príležitosť na skórovanie, ale Babicovi nebol hetrik v tomto zápase súdený. Gólovú bodku dala priamočiara akcia domácich, keď v 82. minúte Denis Kopúnek loptou vyslal po krídle do útoku Babica, ten si počkal na nabiehajúceho Jozefa Boháčika a presným centrom mu poslal loptu na strelu, ktorá skončila za Paulovičovým chrbtom.

Brankár hostí Dalibor Paulovič mal veľa dobrých zákrokov.Brankár hostí Dalibor Paulovič mal veľa dobrých zákrokov. (Autor: gak)

■ Červeník - Drahovce 7:1 (5:1)

Góly: 8. a 10. Babic, 23. a 36. Gábriš, 44. a 60. Krajčovič, 82. J. Boháčik - 19. Šúst

Žlté karty: Vančo, Bihari, Gabriš, rozhodcovia: Vyskoč - Chujdák, diváci: 100

Zostavy - Červeník: Janíček – M. Modrovič (77. D. Boháčik), Jarábek, Gábriš, A. Modrovič, Nemec (89. Mihálik), Babic, Kopúnek, Králič (69. Štefunko), Krajčovič (72. Stepanenko), J. Boháčik (85. Gažo), Drahovce: Paulovič - Šúst (77. Potrok), Horúcka, Vančo, Marušic (21. Dusík), Bihari, Bednár, Nádaský, Valla, Poláčik, Gabriš

Hosťujúci kapitán Marek Gabriš ratoval loptu pred dobiedzajúcimi protihráčmi.Hosťujúci kapitán Marek Gabriš ratoval loptu pred dobiedzajúcimi protihráčmi. (Autor: gak)

ŠIESTA LIGA

■ Krakovany - Špačince 1:7 (0:4)

Góly: 83. O. Holán - 12. A. Adámek, 15. Sedlák, 27. Hornák (pen.), 30., 58. a 76. Píš, 48. Mrva

Zostava Krakovian: T. Holán O. Holán, A. Holán, Andrísek, Pavlovič, I. Horváth, Urban, Šurin, Feranec, Bukovčák, Stolárik (Netsch, Gajarský, Sedlák, Pažík, Kľúčovský)

Horná Krupá - Siladice 5:0 (3:0), góly: 16. Heteš, 22. Mikláš, 40. Gašparík, 56. vlastný, 63 Ivanič,

Dechtice - Leopoldov 1:0 (1:0), gól: 22. Srdoš,

Cífer - Zvončín 1:2 (1:0), góly: 13. Fajkus - 57. Jankovič, 80. Brečka,

Križovany nad Dudváhom - Voderady 0:2 (0:1), góly: 32. Zelenský, 56. Rosypál,

Dolná Krupá - Zavar 5:2 (3:1), góly: 9., 20. a 75. Sekera, 15. Bohunický, 48. Sucháň - 42. Táčovský (pen.), 71. Psota,

Zeleneč - Koplotovce 5:1 (2:0), góly: 20. a 82. Pavelek, 43. Bilčík, 74. Horváth, 76. Bartovič (pen.) - 53. Lackovič