GEFCO

Ako to vyzerá na špici šiestej futbalovej ligy?

Piatok 16. 02. 2018 15:00  | Šport / Futbal  | Autor: Martina Radošovská

Zimná príprava a aj prestupové obdobie je v plnom prúde, preto sme sa pozreli, ako to vyzerá v mužstvách na špici najvyššej oblastnej súťaže - šiestej ligy, kde bude počas jari boj o popredné miesta ešte zaujímavý.

Jarná časť šiestej ligy bude na čele tabuľky zaujímavá.

Jarná časť šiestej ligy bude na čele tabuľky zaujímavá. (Autor: mr)

Viac odchodov ako príchodov

Horná Krupá, ktorá zimuje na prvom mieste, mala v pláne cez zimnú prestávku rozšíriť svoj káder, zatiaľ je to však skôr naopak. Z mužstva ohlásili odchod Kristián Šige a Jaroslav Daniš. Krupá lovila posily v nižších súťažiach, avšak zatiaľ sa im podarilo získať iba Patrika Braniša z Dolného Lopašova.

Tréner Pavol Pavlús sa plánuje po posilách ešte poobzerať, pretože by sa chcel vyhnúť situácii z minulej sezóny, keď v posledných kolách bojovali s okliešteným kádrom. Navyše, momentálne nie je so šírkou kádra príliš spokojný. Okrem toho majú v mužstve aj dlhodobé zranenia Michal Jakáb a Richard Gašparík.

Počas minulého víkendu absolvovala H. Krupá prípravný zápas s Pečeňadmi, ktoré zdolala 5:1, tento víkend odohrali prípravné stretnutie s Modrankou, ktorú porazila vysoko 6:3.

Boj o prvú priečku

Druhý Zvončín zimuje len o skóre za Hornou Krupou a v mužstve sa príchody niektorých hráčov ešte riešia. Do kádra však pribudol Tomáš Mrva zo Špačiniec a Erik Fridrich zo Suchej nad Parnou. Vrátiť by sa mal po zranení aj Marek Krajčovič.

Naopak, z kádra odišli Bohumil Vandák do Dolných Orešian a Patrik Dolinaj do Veľkých Kostolian. Zvončín má, pochopiteľne, ambície zabojovať o prvé miesto, avšak, ak by to nevyšlo, chceli by sa podľa slov trénera Martina Jankoviča umiestniť na popredných miestach.

V rámci prípravy absolvovali zápasy s Hornými Salibami, ktorý prehrali 1:3, a s dorastencami Lokomotívy, taktiež s prehrou 4:5. Počas uplynulej soboty si zmerali sily na umelej tráve v Galante s Hornými Orešanmi, ktoré zdolali 2:0. Budúci týždeň odohrajú prípravný zápas s Dolnými Orešanmi.

Šum okolo Špačiniec

Tretie Špačince sa netaja postupovými ambíciami, za ktorými si zatiaľ úspešne idú. Tie dokázali aj na zimnom halovom turnaji O pohár predsedu ObFZ Trnava, ktorý v januári obhájili. Počas zimnej prestávky prilákali do mužstva Petra Jakubičku z Jaslovských Bohuníc a Pavla Bohunického z Dolnej Krupej. Z kádra odišiel už spomínaný Tomáš Mrva do Zvončína a aj Jozef Izakovič do Voderád.

K iným menám sa zatiaľ tréner Peter Mrva nechce vyjadrovať, pokiaľ nie sú isté. Napriek tomu sa však vo futbalovej oblasti začali šíriť šumy týkajúce sa odchodov viacerých hráčov.

Podľa všetkého má Tomáš Sedlák namierené do Váhoviec, Peter Hornák je na skúške vo Zvončíne a Filip Zemko by sa chcel vrátiť do Trebatíc. Aká je skutočná situácia v mužstve, sa vykryštalizuje v najbližších týždňoch. V Špačinciach sa príprava naplno rozbehla a v sobotu si v Seredi hladko poradili so Šalgočkou 4:0.

Výrazné obmeny sa nekonajú

Štvrté Voderady si podľa slov trénera Štefana Zelenského vystačia s tým, čo majú. Do kádra pribudla jediná posila v podobe Jozefa Izakoviča zo Špačiniec, inak zostáva mužstvo nezmenené. Voderady sú momentálne na sústredení v Podhradí v okrese Prievidza, kde sa venujú trénovaniu, ale aj utužovaniu vzťahov. „Je tu veľký zámoček, máme tu ubytovanie, wellness, posilňovňu, chodíme si zabehať, navyše je tu kopec zábavy, pretože máme v mužstve perfektnú partiu,“ rozpráva tréner.

Po sústredení na mužstvo čakajú prípravné zápasy, prvý majú naplánovaný na budúci víkend s Pavlicami, pokračovať budú so Slovenskou Novou Vsou a ďalšie sú vo fáze dohadov.

Rovnako majú v kádri aj dlhodobejšie zranenia, a to Petra Cíferského, ktorý na jeseň absolvoval operáciu, a Borisa Živického, ktorý nastúpil za mužstvo už na turnaji O pohár predsedu ObFZ Trnava, ale zrejme tento návrat unáhlil. Voderady do jarnej časti nemajú prehnané ciele, chceli by sa umiestniť do piatej priečky. Pre trénera Zelenského je dôležité, aby sa hráčom dobre hralo a aby boli dobrou partiou, to je jeho kľúčom k úspechu.

 

VÍKENDOVÉ PRÍPRAVNÉ ZÁPASY BOHATÉ NA GÓLY

Zimná príprava mužstiev z regionálnych futbalových súťaží je už v plnom prúde a počas uplynulého víkendu sa hrali niektoré prípravné zápasy. Dubovany porazili Sláviu Trnava vysoko 6:0, Veľké Kostoľany vyhrali nad Majcichovom 4:0 a štyri góly nastrieľali aj starším dorastencom Interu Bratislava, Piešťany porazili Siladice 2:1 a Sokolovce nastrieľali Potvoriciam osem gólov.

Bučany - Zeleneč 2:3 (1:1)

Góly Zelenča: Šimonovič, Bartovič, Kocian

Zostava Zelenča: Gottstein - Kocian, Bartovič, Lopatník, Trubač, Belko, Bednárik, Formanko, Michalčin, Šimonovič, Horváth (Nižňan,

Zolvík, Ochaba, Bánovec)

Slávia Trnava - Dubovany 0:6 (0:2)

Góly: Svitek 2, Vrbík, Kollár, Lietavec, Dovičic

Zostava Dubovian: Tonkovič - Bubák, Kusý, Strečanský, Boldiš, Vrbík, Krajčo, Svitek, Kollár, Lietavec, Dovičic (Pažík)

Veľké Kostoľany - Majcichov 4:0 (2:0)

Góly: Gábriš, Tvrdý, Lopatka, Pobjecký

Inter Bratislava U19 - Veľké Kostoľany 2:4 (1:1)

Góly V. Kostolian: Buchanec 2, Dolinaj, Virág

Dechtice - Pečeňady 3:4

Góly Pečeniad: Moravanský 2, Zubčák, Bánovec

Zostava Pečeniad: Vahalík - Durdy, Ščasnovič, Žák, Izakovič, Gula, Mitošinka, Ondrášik, Moravanský, Bánovec, Zubčák

Piešťany - Siladice 2:1 (1:1)

Góly: Gula, Dadík - Ertl

Jaslovské Bohunice „B“ Dolný Lopašov 2:0

Góly: Tomašovič, Konečný

Sokolovce - Potvorice 8:3

Góly Sokoloviec: Bihari 4, Čulák, 2, P. Pavlovič, Belica

Zostava Sokoloviec: Fano - Bucko, Karaba, Korvin, T. Pavlovič, P. Pavlovič, Belica, Velič, Čulák, Polák, Bihari (Stanko, Javorka)

 

GARGO
Regal Burger

Anketa