Futbal

Mladší žiaci PFK Piešťany sú momentálne na 11. mieste tabuľky. (archív PFK)

C. Stachura: Pozitívny impulz prišiel po víťazstve v Trenčíne

Mladší žiaci PFK Piešťany skončili jesennú časť sezóny na 11. mieste, keď získali 23 bodov pri siedmich víťazstvách, dvoch remízach a ôsmich prehrách s aktívnom skóre 52:39. Výkony mladých futbalistov zhodnotil ich tréner a zároveň športový riaditeľ klubu Cyril Stachura.

05. 02. 2017 16:00  |  Šport / Futbal
Trebatičania zimujú na prvom mieste tabuľky piatej ligy. (archív OFK)

V. Hornáček: Na slová ako fóbia z druhých miest odpovedáme aktuálnym postavením v tabuľke

Futbalisti OFK Stavoprac Trebatice dlhodobo dokazujú, že patria medzi najlepšie tímy v piatej lige, skupina Západ. Potvrdili to aj vydarenou jesennou časťou aktuálneho ročníka, keď po prvej polovici sezóny figurujú so ziskom 26 bodov na prvom mieste tabuľky. Podarí sa Trebatičanom konečne postúpiť do štvrtej ligy? Aj o tom sme sa pozhovárali s trénerom úspešného tímu Vladimírom Hornáčkom.

05. 02. 2017 10:00  |  Šport / Futbal
Szilárd Petényi, tréner starších žiakov PFK Piešťany. (archív PFK)

Tréner S. Petényi: Starší žiaci PFK majú tendenciu zlepšovať sa

Starší žiaci PFK Piešťany sú po jesennej časti druhej futbalovej ligy až na 11. mieste, keď v 17 zápasoch získali 20 bodov. Najlepším strelcom je s deviatimi gólmi Matúš Štetka. Podľa trénera Szilárda Petényiho však umiestnenie v tabuľke neodpovedá stavu družstva a vo svojom hodnotení jesennej časti sezóny analyzoval viaceré aspekty hry tímu U15.

29. 01. 2017 14:00  |  Šport / Futbal
Martin Směřička si už odkrútil svoj debut za Slaviu. (archív M. S.)

Futsalista M. Směřička prestúpil do Slavie Praha

Pobedimčan Martin Směřička patrí k najlepším futsalistom na Slovensku, minulý rok získal s Pinerolou Bratislava majstrovský titul a zaradil sa k oporám reprezentácie. Teraz sa však rozhodol spraviť ďalší krok vo svojej kariére. Počas uplynulého týždňa prestúpil do celku Slavia Praha, ktorý je účastníkom českej najvyššej súťaže. V exkluzívnom rozhovore sme sa s M. Směřičkom pozhovárali o dôvodoch prestupu i o dojmoch z nového pôsobiska.

28. 01. 2017 15:00  |  Šport / Futbal
Prípravkári PFK sú budúcnosťou piešťanského futbalu. (archív PFK)

Pre nadané futbalové talenty vzniknú športové triedy

Jesennú časť sezóny majú úspešne za sebou aj najmenší futbalisti z prípravky PFK Piešťany. Kluby z Považia založili novú súťaž, tzv. Považskú miniligu. Premiérovo si ju vyskúšali tri najstaršie ročníky, ktoré si v nej počínali veľmi úspešne. Výkony najmladších futbalistov zanalyzoval tréner deväť- a desaťročných Ján Stachura.

21. 01. 2017 12:00  |  Šport / Futbal
New Era, víťazné družstvo trojkráľového turnaja v Krakovanoch. (Ladislav Žitnanský)

Turnaj troch kráľov v Krakovanoch vyhral tím New Era

Už po siedmykrát sa 7. januára hral v Krakovanoch na umelom ihrisku futbalový Turnaj troch kráľov. Podujatie v mrazivom počasí vyhral tím New Era, ktorý vo finále zdolal celok Ape Banana 2:1.

20. 01. 2017 11:00  |  Šport / Futbal
Nové vedenie klubu obnovilo seniorský futbal v Piešťanoch. (archív PFK)

Prezident PFK E. Hlavatý: Piešťancom chceme prinášať športovú radosť

Mužský tím neexistoval, mládež bola značne okresaná, atraktivita značky PFK Piešťany bola na bode mrazu. V auguste prevzal so svojím tímom piešťanský futbal. Po necelom polroku hodnotí svoje pôsobenie v PFK jeho prezident Erik Hlavatý.

14. 01. 2017 15:00  |  Šport / Futbal
Družstvo Domácich tento rok nad Exilom jednoznačne zvíťazilo. (L. A. Benedikovič)

V 63. ročníku štefanského futbalu Domáci deklasovali Exil 7:0

Umelá hracia plocha štadióna PFK Piešťany bola na druhý sviatok vianočný dejiskom 63. ročníka futbalového stretnutia o Štefan Cup, v ktorom pod taktovkou rozhodcu Košinára proti sebe už tradične nastúpili tímy Domácich a Exilu. Domáci zvíťazili vysoko 7:0.

12. 01. 2017 15:00  |  Šport / Futbal
Šéftréner V. Hornáček s najlepším strelcom staršieho dorastu P. Škamlom. (archív CFM JA)

Tréneri Centra futbalovej mládeže J. Adamca hodnotia jesennú časť

Mládežnícke tímy futbalovej akadémie Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca (CFM JA) Trebatice - Krakovany majú za sebou prvú polovicu sezóny, ktorá nedávno vyvrcholila vianočným večierkom aj za účasti samotného legendárneho futbalistu J. Adamca. Tréneri jednotlivých kategórií poskytli Piešťanskému týždňu svoje hodnotenia jesennej časti i vyhliadky do druhej polovice sezóny.

28. 12. 2016 15:00  |  Šport / Futbal
Na večierku CFM JA v Krakovanoch ocenili najlepších strelcov a hráčov jednotlivých kategórií.

Vianočný večierok s Adamcom, Klinovským i bratmi Majerníkovcami

Vianočný večierok Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca v Krakovanoch dal bodku za vydarenou prvou polovicou sezóny. Prišli naň aj viaceré osobnosti na čele so samotným Jozefom Adamcom. Medzi mládežníkov z Trebatíc a Krakovian si našli cestu aj bývalí futbalisti, bratia Peter a Pavol Majerníkovci, či bývalý prvoligista a dnes krakoviansky starosta František Klinovský a prostredníctvom videohovoru sa k mladým futbalistom prihovoril Filip Hološko.

27. 12. 2016 09:00  |  Šport / Futbal
Články 1 - 10 z 939
Lekáreň Regia

Anketa