Zbierali medaily i tituly

• 18. júna 2014, 08:40
  • Autor:Michal Babiar

Sedemnásť karatistov z klubu Seigokan Piešťany – Vrbové sa v poslednú májovú sobotu zúčastnilo záverečného kola majstrovstiev Západnej únie karate (ZÚK), ktoré sa konalo v Novom Meste nad Váhom. I keď išlo o súťaž pre začiatočníkov, každý bojoval o medaily, ale i o titul majstra ZÚK 2014, ktorý získali hneď niekoľkí karatisti zo Seigokanu.

Z karatistiek Seigokanu sa v kategórii kihon ido dievčatá najviac darilo Annemárii Valovej, ktorá obsadila tretie miesto a zároveň sa v tejto kategórii stala vicemajsterkou ZÚK. Daniel Kolnik po bezchybných výkonoch v prvých dvoch kolách i v tomto záverečnom zvíťazil. Už pomerne skúsený Marek Machovič z Vrbového i tentoraz vyhral súťaž kata 7 a 6 kyu. Spolu s D. Kolnikom sa stali majstrami ZÚK pre rok 2014. Hneď za ním skončil nováčik Samuel Potrok a tretí bol Matúš Mjartan. V kumite starších žiakov obsadil Vrbovčan Martin Mešenec tretiu priečku. V kategórii kumite dorastencov získal bronz Christopher Salviány. V najstaršej vekovej kategórii si po prvýkrát vyskúšal svoje sily v kumite starší dorastenec Radovan Kopál, ktorý si domov odniesol striebornú medailu.

Dočítate sa  v Piešťanskom týždni číslo 25, ktoré je v predaji od 17. júna.