Všetky tituly ostali doma

• 28. augusta 2017, 16:46
  • Autor:lm

Počas predposledného augustového víkendu vyvrcholila vodnolyžiarska sezóna majstrovstvami Slovenska juniorov a dofénov. Aj keď počasie nie veľmi prialo, organizátori z Klubu vodného lyžovania Piešťany pod vedením riaditeľa pretekov Františka Kizeka všetko zvládli bez problémov.

Pretekalo sa v kategóriách do 14 a 17 rokov. Štvornásobnými majstrami Slovenska sa stali Zuzana Oravcová a Adam Masár. V kategórii do 14 rokov v slalome zvíťazil Matúš Petráš, v trikoch získal titul Peter Oravec a druhý bol Mário Stanček. Medzi dievčatami v trikoch zvíťazila Klára Rybárová. Z domácich pretekárov sa na stupne víťazov prebojovali ešte Samuel Oravec a Ester Oravcová.
Preteky boli zároveň aj finále Slovenského pohára open bez rozdielu kategórií. Tu medzi ženami zvíťazila Zuzana Oravcová, druhá bola Klára Rybárová. U mužov skončil prvý Adam Masár, tretí bol Marián Danáš a štvrtý Samuel Oravec. Medzi žiakmi do 12 rokov vyhral Peter Oravec, druhý bol Matúš Petráš, štvrtý Mário Stanček, medzi dievčatami zvíťazila Ester Oravcová, na druhom mieste skončila Lea Horňáková a tretia bola Sofia Šusterová.