Vo Vrbovom si to rozdali šachisti

• Šport / Ostatné športy
  • 19. januára 2017, 08:46
  • Autor:P. Podjavorinský

Na tradičnom šachovom turnaji Karola Slováka sa deň pred Silvestrom stretlo vo Vrbovom 97 šachistov. O desať cien v hlavných kategóriách a 22 vecných cien zápolili šachisti v partiách na 2×15 minút deväť kôl. Príjemnú a priateľskú atmosféru umocnil tiež výborný guláš. Turnaj bol dramatický až do posledného kola, o čom svedčí fakt, že prví piati hráči mali zhodne po 7 bodov.

Víťazom sa stal Miroslav Maslík z ŠK Modra, na druhom mieste skončil Rastislav Kavoň z ŠK Komplet Modranka a bronzovú priečku obsadil Pavel Zpěvák z ŠK Dubnica na Váhom. Päť a pol bodu nahrala Ema Poliaková, ktorá vyhrala ženskú kategóriu. Darilo sa aj šachistom z ŠK Kúpele Piešťany: Peter Kundrík obsadil desiatu priečku, na 15. mieste skončil Peter Ábel, Anton Mihálik vyhral kategóriu hráčov do 2000 ELO bodov a Jozef Slabý kategóriu do 1800 ELO. V kategórii do 1500 ELO dominoval Ferdinand Dubnička z ŠK Dubnica nad Váhom. Ďalšie prvenstvá získali ako najlepší junior zástupca zo Škótska, Lennart Koehn, a najlepší senior Pavel Čertek.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 2, ktoré je v predaji od 17. januára.