V seniorskom výbere aj naši kolkári

Piatok 06. 04. 2018 17:00  | Šport / Ďalšie športy  | Autor: Štefan Gregorička

Slovenské družstvá mužov a žien v kolkoch si vo Valašskom Meziříčí zmerali sily s výbermi Českej republiky. V oboch výberoch Slovenska mal zastúpenie aj okres Piešťany.

Ilustračné foto.

Ilustračné foto. (Autor: apt)

Trénerom žien bol Pavol Duračka z Rakovíc, v jeho kádri bola aj Rakovičanka Monika Magalová. V mužskom výbere sa zasa predstavil Martin Kozák, odchovanec MKK Piešťany, ktorý momentálne hráva za Podbrezovú.

Kozák bol aj členom víťazného šesťčlenného mužstva Slovenska, ktoré zdolalo Čechov 6:2 na body a 3807:3617 na zvalené kolky. K víťazstvu prispel jedným bodom a 628 zvalenými kolkami. Slovenské ženy vyhrali 4:2 a na kolky 3489:3468.

V mix tandeme si zahrali obaja naši. Kozák spolu s Kristínou Diabelkovou podľahli neskorším finalistom, Petrovi Nemčekovi a Daniele Klubertovej (obaja Podbrezová), a Monika Magalová, ktorá si za družstvo Slovenska nezahrala, sa spolu s Martinom Kolejákom z Trstenej predstavila aspoň v tandem mixe.

V ňom sa po výhrach nad pármi Šnejdar-Hrdinová (ČR) a Pašiak-Kravcová (SR) dostali až do semifinále. Potom však podľahli neskorším víťazom tejto disciplíny, Jirouškovi s Topičovou z Česka.

GARGO
Regal Burger

Anketa