Turnaj Karola Slováka ovládol Tomáš Danana

• 5. januára 2018, 18:47
  • Autor:Peter Podjavorinský

Napriek tomu, že na štarte 12. ročníka šachového Turnaja Karola Slováka 2017 vo Vrbovom sa deň pred Silvestrom postavili na štart aj dvaja obhajcovia víťazstva z predchádzajúcich ročníkov, pohár pre víťaza a odmenu vo výške 150 eur si odniesol premiérový víťaz turnaja Tomáš Danada z ŠK Nafta Gbely.

So ziskom 7,5 bodu nechal veľmi tesne za sebou IM Alojza Lanča z Lokomotívy Trnava. Aj súboj o tretie miesto rozhodlo až pomocné hodnotenie, nakoľko až traja hráči mali po 7 bodov. Ale to mal najlepšie a tretie miesto obsadil FM Farkas Gábor (ŠK OU Russel Gabčíkovo). Zemiaková medaila tak zostala pre FM Martina Jablonického z ŠK Osuské. Celkovo sa tohto ročníka turnaj zúčastnilo 85 hráčov z celého Slovenska.
V turnaji, ktorý v reprezentatívnych priestoroch Kúrie Mórica Beňovského slávnostne zahájila primátorka mesta Vrbové Ema Maggiová, však boli ocenení aj mnohí ďalší štartujúci pretekári v rôznych kategóriách.

Najlepšia šachistka Andrea Slabá reprezentovala Piešťany.

Poháre, finančné odmeny a vecné ceny si z rúk Miroslava Slováka -syna Karola Slováka, prevzali v kategóriách Najlepší hráč do 2000 Elo bodov – Miloš Blažek, ŠK Trenčín, Najlepší hráč do 1700 Elo bodov Roman Gajarský, ŠK Hlohovec, Najlepší hráč do 1500 Elo bodov Jakub Záhorček, ŠK Považské Podhradie, Najlepší senior IM Peter Petrán, ŠK Slovan Bratislava, Najlepší junior Tibor Matiš ml., ŠK Dunajská Streda, Najlepšia žena Andrea Slabá, ŠK Kúpele Piešťany, Najlepší domáci hráč zo ZŠK Vrbové Miroslav Blatnický, Najlepšia žena z domáceho oddielu Petra Jančovičová.
Vecnými cenami boli odmenení aj najstarší účastník turnaj Ján Čuridlo a najmladší účastník Matej Krajčírik, medzi ktorými bol vekový rozdiel 76 rokov.
Turnaja sa zúčastnili desiatky šachistov zo západného Slovenska.

Piešťanský šach reprezentovali jedenásti hráči zo ŠK Kúpele Piešťany, pričom najviac sa darilo Marekovi Mihálikovi, ktorý obsadil celkové ôsme miesto so ziskom 6,5 bodu pred celkovo deviatym Petrom Ábelom (6 b).
Nad priebehom celého turnaja dohliadal rozhodca Jožko Chebeň, ktorý ale, našťastie, nemusel riešiť žiadne väčšie spory. Celý turnaj sa niesol v priateľskej a predsilvestrovskej nálade, k čomu tradične prispel aj výborný guláš od Jožka Matejíka.