Tábor plný zábavy i adrenalínu

Piatok 14. 07. 2017 13:56  | Šport / Ďalšie športy  | Autor: Gabo Kopúnek

Piešťanské deti si aktuálne užívajú posledné táborové dni, ktoré pre ne tento týždeň pripravili pracovníci piešťanskej mestskej polície a dobrovoľníci.

Letnými nástrahami pre unudené staršie deti bývajú najmä alkohol a drogy. Pomocou špeciálnych okuliarov si mohli účastníci tábora na vlastnej koži vyskúšať, ako sa správa človek pod vplyvom alkoholu či drog.

Letnými nástrahami pre unudené staršie deti bývajú najmä alkohol a drogy. Pomocou špeciálnych okuliarov si mohli účastníci tábora na vlastnej koži vyskúšať, ako sa správa človek pod vplyvom alkoholu či drog. (Autor: Gabo Kopúnek)

Tento rok si svoj „stan“ postavili v malebnej oravskej obci Zázrivá. Že sa vôbec nenudili, nasvedčuje aj táto foto-video reportáž zo stredy, keď sa o ich zábavu i poučenie postarali policajti z Okresného riaditeľstva PZ v Dolnom Kubíne.

Čo všetko piešťanské deti zažili počas týždňa na Orave, sa dočítate v reportáži v najnovšom vydaní Piešťanského týždňa 18. júla.


Keďže sa cez prázdniny deti častejšie bez dozoru pohybujú na cestách, dopravní policajti im urobili inštruktáž zameranú aj na rozoznanie pokynov pri riadení križovatky.


Zaujímavé boli tiež dynamické ukážky práce psovoda. Najmä zadržiavanie „nebezpečného zločinca“.Za odmenu mohli deti do detailu „rozobrať“ policajné auto...


...alebo sa poláskať s novým štvornohým priateľom.Spoločná fotografia po krásne strávenom stredajšom predpoludní.


GARGO
Regal Burger

Anketa