Striebro Metelku na MS v Montichiari

• 18. marca 2016, 10:02
  • Autor:SITA

Slovenský reprezentant Jozef Metelka získal vo štvrtok na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike zdravotne znevýhodnených športovcov v talianskom Montichiari striebornú medailu na kilometrovej trati s pevným štartom v skupine MC4.

Jeho čas v cieli bol 1:06,046 min. Nad sily 29-ročného Slováka bol v 20-člennej konkurencii iba britský pretekár Jody Cundy (1:04,654). Metelka skončil v tejto disciplíne druhý na svetovom šampionáte aj pred rokom v holandskom Apeldoorne a tiež pred dvoma rokmi v mexickom Aguascalientes. Okrem toho je dvojnásobným majstrom sveta na dráhe v stíhacích pretekoch na 4 km.

Na svetovom šampionáte sa ešte predstaví práve v stíhačke na 4 km a tiež v disciplíne scratch. Metelka prišiel o časť ľavej dolnej končatiny po motocyklovej havárii v marci 2009 počas štúdia športového koučingu na Oxford Brookes University v Anglicku, kde dodnes žije.

MS v Montichiari sú posledným kvalifikačným podujatím pre PH 2016 v Riu de Janeiro.

Výsledky – MS v dráhovej paracyklistike – Montichiari (Tal.):

Muži – 1 km s pevným štartom: 1. Jody Cundy (V. Brit.) 1:04,654 min, 2. Jozef Metelka (SR) 1:06,046, 3. Wej Kuo-pching (Čína) 1:08,590