Stolní tenisti MTJ smerujú do baráže

Piatok 10. 03. 2017 16:00  | Šport / Ďalšie športy  | Autor: sg

Stolnotenisové súťaže sa prehupli do svojej záverečnej časti. Z pätice družstiev MTJ Piešťany zasiahli naposledy do bojov o body iba štyri družstvá, pretože céčko malo voľno.

Peter Behul patrí k najlepším
hráčom MTJ Piešťany.

Peter Behul patrí k najlepším hráčom MTJ Piešťany. (Autor: šg)

Prvému mužstvu MTJ sa v poslednom čase nedarí. Prvoligový nováčik nastupuje v oklieštenej zostave, čo sa prejavuje aj na výsledkoch. Aj preto ho takmer isto čaká baráž o udržanie sa v druhej najvyššej súťaži. „Viaceré naše opory dali prednosť zamestnaniu. Z tohto dôvodu za nás nenastupujú Martin Stehlík i Lukáš Pažma. Ich body nám v zápasoch s mužstvami podobnej výkonnosti, ako je naša, chýbajú,“ povedal nám hrajúci šéf klubu Peter Behul, ktorý patrí k najlepším hráčom mužstva. Naposledy uhral v Bratislave s Devínskou Novou Vsou, s ktorou Piešťanci prehrali 3:11, dva body v dvojhre a jeden spolu s Milošom Vargom vo štvorhre. V ďalšom zápase prehrali hráči MTJ v Ivanke so Spojmi 2:12, keď po bode získali Martin Malast a M. Varga.

Zvyšným družstvám MTJ sa v regionálnych súťažiach darí a okupujú v nich popredné priečky. V tretej lige zdolalo piešťanské béčko doma Galantu „C“ 16:2 (Jaroslav Uherčík a Martin Malast po 4,5, Marek Lulovič a Ladislav Košút po 3,5), v šiestej lige síce prehralo déčko v Majcichove 7:11 (Jozef Kaščák 3,5, Milan Danko 2,5 a Daniel Brenesel 1), no stále vedie tabuľku.

V ôsmej lige Piešťany „E“ zdolali STK Sokolovce 12:6 (Daniel Brenesel 4,5, Karol Vytykač 3,5, Richard Hulman 2,5, Jaroslav Spora 1, Jozef Miklovič 0,5 - Dušan Magala a Marián Tomášik po 2, Andrej Stolár a Marián Piovarči po 1).


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 9, ktoré je v predaji od 7. marca.

 

GARGO
Regal Burger

Anketa