Slovenské futsalistky v Piešťanoch na Rusky nestačili

• 13. septembra 2017, 01:48

Ženská futsalová reprezentácia odohrala počas uplynulého týždňa v piešťanskej Diplomat aréne dve prípravné stretnutia proti silnému výberu Ruska. Slovenky v oboch zápasoch ťahali za kratší koniec – prehrali 0:9 a 1:4.

Slovenské futsalistky sa v Diplomat aréne predstavili vôbec prvýkrát a hneď privítali súperky z kategórie elitných. Ruské reprezentantky ukázali svoju kvalitu a vyhrali oba duely. Svoj pohľad na dvojzápas nám poskytol tréner slovenského výberu Patrik Beer: „V prvom rade musím pogratulovať súperkám. Ruské futsalistky potvrdili, že patria medzi svetovú ženskú špičku. My sme sa svoju menšiu futsalovú kvalitu snažili nahradiť bojovnosťou a srdcom. V prvom stretnutí sme urobili veľa chýb, čo pripisujem aj tomu, že naposledy sme hrali zápasy v decembri minulého roka. Na rozdiel od ruských hráčok, ktoré väčšinou pôsobia v profesionálnych futsalových kluboch, naše sa venujú najmä futbalu. Celkovo to však vyznelo veľmi kuriózne, pretože všetkých deväť gólov sme inkasovali na konci prvého a začiatku druhého polčasu v rozmedzí jedenástich minút. Súperkám padlo do brány asi všetko, samozrejme, za pomoci našich dievčat, ktoré asi nezvládli v hlavách hrať prvýkrát pred vlastnými fanúšikmi či už v hľadisku, alebo v priamom televíznom prenose.“
P. Beer zároveň zhodnotil aj druhý duel, v ktorom už Slovenky podali lepší výkon: „Pred druhým zápasom sme si s viacerými dievčatami prebrali prvý zápas a urobili videorozbor. Snažili sme sa resetovať hlavy, aby sme začali od nuly a poučili sa z vlastných chýb. Opäť to bol pre nás fyzicky náročný súboj, kde sme sa ujali vedenia. Škoda, že súperky z jednej z mála šancí do polčasu vyrovnali. Aj napriek tomu sme sa nezlomili. Rozhodol záver zápasu, kde nám pri našom bojovnom výkone chýbali sily, čo, samozrejme, skúsené súperky využili. Chcel by som v prvom rade poďakovať našim dievčatám, že nechali na ihrisku všetky svoje sily a srdce. Ako som predpokladal, bola to pre nás obrovská škola a dúfam, že to zužitkujeme v decembri na V4 podobne ako minulý rok po zápasoch v Taliansku.“