Šachové „céčko“ Kúpeľov postúpilo

Štvrtok 03. 05. 2018 15:00  | Šport / Ďalšie športy  | Autor: Štefan Gregorička

V piatej šachovej lige, v ktorej hrali päťčlenné družstvá z okresov Trnava, Hlohovec a Piešťany, mal náš okres štvorčlenné zastúpenie.

Ilustračné foto.

Ilustračné foto. (Autor: apt)

Z tohto kvarteta si najlepšie počínali šachisti ŠK Kúpele Piešťany „C“, ktorí vyhrali súťaž s päťbodovým náskokom pred ZŠK Vrbové „C“. Zvyšná dvojica našich, Pečeňady a Sokolovce, obsadila posledné dve priečky.

V záverečnom 11. kole sa z našich tešili z výhry len Piešťanci, ktorí zdolali doma CVČ Cífer „C“ 4:1. Ziskom celého bodu prispeli k výhre Matej Elbek Musaev, Urmat Musaev, Peter Divinec a Michal Stolár.

Zvyšné naše trio vyšlo bodovo naprázdno. Vrbovčania prehrali v Trnave s rezervou juniorov Kompletu Modranka 1:4, keď po pol bode za remízu získali Stanislav Jančovič a Juraj Uruzinský, hráči ŠK Sokolovce podľahli doma Lokomotíve Trnava „F“ 0,5:4,5, keď pol bodu uhral Filip Pikus, a šachisti Pečeniad podľahli doma juniorom ŠK Hlohovec 1:4. Jediný bod domácich nahral Lukáš Strečanský.

Víťazom súťaže sa stali hráči Kúpeľov Piešťany „C“, ktorí z desiatich zápasov ani jeden neprehrali. Ich bilancia je osem výhier a dve remízy. O postup do štvrtej ligy sa zaslúžili Matej Elbek Musaev, Urmat Musaev, Peter Divinec, Krištof Šiška, Michal Stolár a Peter Škodáček.

„V budúcej sezóne budeme mať v štvrtej lige dve družstvá, takže každé bude musieť mať svoju súpisku a hráči nemôžu pendlovať. To bude problém, pretože všetky naše družstvá budú hrať zápasy v rovnakom termíne. V klube máme síce 28 šachistov, no polovica z nich nehráva,“ povzdychol si šéf klubu Anton Mihálik, ktorému narobil postup „céčka“ menšie problémy.

Inak vidí situáciu vedúci víťaza piatej ligy Vladimír Gubiš: „Ak bude treba, som v budúcej sezóne ochotný za céčko nastúpiť aj ja. Navyše, chcem osloviť niektorých z našich bývalých hráčov, aby znova začali hrať súťažne. Voľakedy sme mali v Piešťanoch päť družstiev, takže terajšie tri by sme mali bez problémov hráčsky naplniť.“

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa