Šachisti Löwe Piešťany sa udržali v druhej lige

Piatok 06. 04. 2018 11:00  | Šport / Ďalšie športy  | Autor: Štefan Gregorička

Šachisti Löwe Piešťany sa v druhej lige napokon zachránili a tretia najvyššia súťaž na Slovensku sa bude hrať v kúpeľnom meste aj v budúcej sezóne. Rozhodlo o tom víťazstvo nad Sencom 4,5:3,5 v desiatom kole. V poslednom stretnutí súťaže síce prehrali s Potônskou vežou 2,5:5,5, no to už na ich umiestnenie nemalo vplyv.

Ilustračné foto.

Ilustračné foto. (Autor: apt)

„V poslednom dvojkole sme potrebovali bodovať aspoň v jednom z dvoch stretnutí, čo sa nám podarilo v zápase so Sencom. Zo súťaže totiž vypadáva iba posledné družstvo, a tým je rezerva Doprastavu Bratislava. My sme mali aj na lepšie umiestnenie než na jedenástu priečku, no zaplatili sme nováčikovskú daň. Možno aj vďaka nej sme prehrali napríklad s Krasňanmi, Gbelmi či Osuským,“ zhodnotil sezónu hrajúci predseda klubu Anton Mihálik.

O tesné víťazstvo „levov“ nad Sencom v pomere 4,5:3,5 sa pričinili výhrou nad súperom Jozef Manák a Andrea Slabá, pol bodu za remízu pridali Patrik Gaša, Peter Abel, Peter Kundrík, Daniel Matulík a Adrián Manák. V zápase s Potônskou vežou ani jeden z domácich hráčov nevyhral. Remizovali Peter Abel, Peter Kundrík, Marek Mihálik, Adrián Manák a Peter Podjavorinský.

GARGO
Regal Burger

Anketa