GEFCO

Red Wings ovládli Piešťanskú hokejbalovú ligu

Streda 28. 06. 2017 12:00  | Šport / Ďalšie športy  | Autor: J. Buranovský

Jedna z najstarších hokejbalových mestských líg na Slovensku - Piešťanská hokejbalová liga (PHbL), ktorá sa hrá od roku 1991, spoznala už svojho 24. víťaza. Majstrovský titul získali hráči Red Wings, ktorí vo finálovej sérii porazili celok HBC 2012 3:1 na zápasy.

Hokejbalisti Red Wings sa tešia z víťazstva v 24. ročníku PHbL.

Hokejbalisti Red Wings sa tešia z víťazstva v 24. ročníku PHbL. (Autor: J. Buranovský)

Základnú časť PHbL, kde štartovali štyri tímy, ovládli hokejbalisti HBC 2012 Piešťany. Druhé miesto obsadili Red Wings tesne pred HK Warriors. Štvrtý tím, nováčik súťaže Drahovské Esá, sa ku koncu ligy výrazne posilnil a v záverečných kolách dokázal favoritov poriadne potrápiť.

Semifinálové série sa skončili 2:0 na zápasy, keď HBC 2012 zdolali Drahovské Esá 5:4, 7:3 a Red Wings porazil HK Warriors 9:1, 7:2. Súboj o tretie miesto lepšie zvládli hráči Drahovských Es, ktorí zdolali oslabený tím HK Warriors 2:0 na zápasy.

Vo finále sa opäť po roku stretli minuloročný víťaz HBC 2012 a Red Wings. V sérii hranej na tri víťazné stretnutia tentoraz uspeli „červené krídla“ a po výsledkoch 5:0, 2:3pp, 3:0 a 2:1 získali majstrovský titul.

Najlepším brankárom skončeného ročníka PHbL sa stal O. Trandžík (HBC 2012), najlepším obrancom M. Ďuračka (HBC 2012), útočníkom K. Rabatin (Red Wings) a najlepším hráčom play-off bol J. Buranovský (Red Wings).

Zostava Red Wings: Schultz - Rabatin, Mateička, Buranovský, Pekarčík, L. Macháč, J. Macháč, Hudec, N. Minárik, R. Filip, Kubran. Počas základnej časti nastúpili aj Paulech, Adamec, Stolár, Miezga a Korec.

GARGO
Regal Burger

Anketa