Ragbisti RUC na domácom turnaji štvrtí

Štvrtok 28. 09. 2017 09:18  | Šport / Ďalšie športy  | Autor: th/ts

Prvé kolo majstrovstiev Slovenska v „sedmičkovom“ ragby - Memoriál Tonyho Puverle - sa uskutočnilo v piatok 15. septembra v Piešťanoch na futbalovom štadióne PFK.

Piešťanci dokázali poraziť RK Bratislava.

Piešťanci dokázali poraziť RK Bratislava. (Autor: Emil Štefanka)

Ideálne počasie prialo každému priaznivcovi olympijského sedmičkového ragby. V dopoludňajších hodinách sa odohral detský miniturnaj vo vekových kategóriách U8 a U12. Simultánne na dvoch ihriskách si to rozdali tímy z Bratislavy, Trnavy a Piešťan. Podpora viacerých rodičov-divákov hnala svoje ratolesti stále vpred predierať sa so šišatou loptou do súperovho bránkoviska. Heslo dňa: „Ragby je zábava!“ sa dalo vyčítať z každej detskej tváre a to je pre trénerov hnacím motorom pokračovať v práci s najmenšími ragbistami.

Popoludní štartoval mužský turnaj za účasti piatich družstiev - 1. RC Slovan Bratislava, RC Spartak Trnava, RC Žilina Bears, RUC Piešťany a RK Bratislava. Turnajom bez jedinej prehry prešiel Spartak, ktorý dokonale potvrdil predsezónne ambície sústrediť sa na titul 7´s ligy, ktorý im v minulej sezóne unikol len o vlások.

Ragbisti RUC Piešťany skončili na Memoriáli Tonyho Puverle tesne pod stupňami víťazov.Ragbisti RUC Piešťany skončili na Memoriáli Tonyho Puverle tesne pod stupňami víťazov. (Autor: Emil Štefanka)

Domáci mladíci sa po striedavých výkonoch umiestnili na štvrtej priečke. „Turnaj nám nevyšiel úplne podľa predstáv, ale ako progres môžeme chápať aj položenie proti každému súperovi. Z víťazstva v poslednom zápase proti RK Bratislava mám obzvlášť radosť, pretože až v nastavenom čase rozhodol môj posledný kop po položení. V klube čelíme novým výzvam, kompletne celý tím ťahá za jeden povraz a snažíme sa naplniť ciele na túto sezónu. Chceme vyhrávať a zlepšovať sa, či už v sedmičkovom ragby alebo v tradičnej pätnástkovej verzii. Momentálne sa však sústredíme na kontaktnejšie 15´s ragby, pretože už v nedeľu 1. októbra privítame v rámci Respect ligy nevyspytateľný RK Bratislava,“ povedal najproduktívnejší hráč a kopáč RUC Piešťany Lukáš Pomajbo.

GARGO
Regal Burger

Anketa