Piešťanskí cyklisti na úvod so zaujímavými umiestneniami

Piatok 11. 05. 2018 17:00  | Šport / Ďalšie športy  | Autor: th

Na prelome apríla a mája sa rozbehla cyklistická sezóna aj pre členov CK Piešťany. Pretekári sa zúčastnili hneď troch pretekov, na ktorých sa im podarilo vybojovať viaceré zaujímavé umiestnenia.

Milan Tupý na svojom časovkárskom špeciály.

Milan Tupý na svojom časovkárskom špeciály. (Autor: amt)

V sobotu 28. apríla sa minivýprava z Piešťan zúčastnila časovky v rakúskom Mörbischi am See. Na 20-kilometrovej trati, ktorá viedla po neskutočne kvalitných cestách, ale za silného vetra, skončil Milan Tupý vo svojej kategórii tretí a Peter Rihay ôsmy. Raritou bolo, že z cieľa časovky do Mörbischu sa išlo cez Maďarsko.

Slovenský pohár masters sa začal prvými pretekmi v nedeľu 29. apríla časovkou v Čunove pri Bratislave. Za pravého cyklistického slnečného počasia časovku absolvoval v podstate každý, čo sa zúčastňuje seriálu. Na bezpečnej trati, kde bola vylúčená doprava, Tupý vo svojej kategórii zvíťazil a Rihay skončil štvrtý. Kategóriu D vyhral Miloš Gežo, Peter Polák skončil tretí.

Piešťanec M. Tupý (uprostred) triumfoval aj v Čunove.Piešťanec M. Tupý (uprostred) triumfoval aj v Čunove. (Autor: amt)

Na prvého mája už tradične býva kritérium v Komjaticiach. V peknej obci pri Nitre za pekného počasia a veľkej diváckej kulisy sa odohrávali dramatické preteky na 2200-metrovom okruhu. Každá kategória mala určený iný počet kôl. Spôsob bodovania bol taký, že sa špurtovalo v každom kole.

Piešťanci sa opäť nestratili - Gežo zvíťazil, Tupý skončil druhý. Monika Stančíková bola prvá v kategórii ženy Elite, Marián Stančík tretí a Aleš Drápal štvrtý v kategórii A. Polák skončil na štvrtom mieste v kategórii D a rovnako Rihay v kategórii F.