Paracyklista Metelka naháňal Sagana

• Šport / Ostatné športy
  • 30. júna 2015, 15:43
  • Autor:th

Piešťanský paracyklista Jozef Metelka v poslednom čase predvádza vynikajúce výkony a medzi hen-dikepovanými cyklistami nemá konkurenciu. Výborné výkony však predviedol počas uplynulého víkendu aj medzi zdravými, keď sa predstavil na spoločných majstrovstvách Česka i Slovenska v Žiline. V časovke jednotlivcov obsadil medzi slovenskými pretekármi vynikajúcu štvrtú priečku a v pretekoch s hromadným štartom skončil desiaty.

Spoločné majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky odštartovali v piatok časovkou jednotlivcov dlhou 39 kilometrov. J. Metelka, ktorý je medzi hendikepovanými časovkár-skym špecialistom, sa medzi zdravými cyklistami umiestnil na 16. priečke a zo slovenských jazdcov bol štvrtý najlepší. Predbehnúť ho dokázali len cyklistická hviezda Peter Sagan, Maroš Kováč a Patrik Tybor. Za víťazným časom Čecha Jana Bártu zaostal o 5:19 minúty.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 27, ktoré je v predaji od 30. júna.