Mladí vodní motoristi súťažili na Sĺňave

• 3. júla 2015, 10:02
  • Autor:V. Todt

Piešťanskí nadšenci vodných športov sa mohli v sobotu 27. júna prísť na Sĺňavu pozrieť na druhé kolo majstrovstiev Slovenska v súťaži Formula Future. Mladší aj starší pretekári súťažili vo viazaní vodáckych uzlov a v jazde na motorovom člne.

Žiaci z Bratislavy, Malaciek a domáci Piešťanci boli rozdelení do dvoch vekových kategórií: 8 až 12 rokov a 13 až 18 rokov. Medzi mladšími žiakmi sa na prvej priečke umiestnil Kristín Viktorin z Malaciek s počtom bodov 1100. Druhý skončil Šimon Jung, tiež z Malaciek (769), a tretí bol domáci Lukáš Paulovič (738). V kategórii starších žiakov zvíťazil Vladimír Slaný z Bratislavy (1200) pred Jánom Hužovičom z Piešťan (769) a Richardom Pajpachom z Malaciek (675).
Najúspešnejší pretekári seriálu sa zúčastnia majstrovstiev Európy a sveta v Taliansku.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 27, ktoré je v predaji od 30. júna.