Mladé atlétky Družby ovládli štafetu

Streda 09. 05. 2018 16:00  | Šport / Ďalšie športy  | Autor: Annamária Halmová

Atletická sezóna sa začala v sobotu 28. apríla v Nových Zámkoch a 1. mája v Trnave súťažami družstiev, kde pretekalo okolo 300 atlétov.

Víťazná štafeta piešťanských atlétok: Drahovská, Brežná, Krúpová a Baláková.

Víťazná štafeta piešťanských atlétok: Drahovská, Brežná, Krúpová a Baláková. (Autor: ah)

Piešťanská TJ Družba je silná, čo sa týka kvality, nie však kvantity, pretože v tíme môže byť až 22 pretekárov. Piešťanci sú v družstvách po päť-šesť atlétov, napriek tomu obsadzujú popredné miesta.

V sobotu v súťaži mladších žiakov obsadil Richard Haberern druhé miesto v behu na 150 m. Andrea Ciklaminiová sa rovnako umiestnila v behu na 1500 m a piata bola v skoku do diaľky. Vanesa Pomajbová v behu na 600 m, kde sa bežali až tri rozbehy, skončila druhá a rovnaké umiestnenie si vybojovala v skoku do diaľky.

Medzi dorastencami majú Piešťany šesť pretekárov, z ktorých sú dvaja ešte starší žiaci a práve oni sa postarali o krásne umiestnenie - Henry Franklin obsadil v behu na 400 m tretie miesto a Martin Žilinka skončil štvrtý.

V Trnave súťažilo 14 klubov najmladších žiačok. Beh na 150 m patril atlétom Družby Piešťany. Samuel Krepop zvíťazil v kategórii najmladších žiakov a Petra Baláková vyhrala medzi žiačkami. Zora Krúpová skončila druhá a Daniela Brežná šiesta.

V behu na 600 m Eliška Drahovská získala striebro a piata bola v skoku do diaľky. Baláková obsadila štvrtú priečku v hode kriketkou. Najväčším prekvapením pretekov bolo víťazstvo štvorice atlétok z Družby v zložení Drahovská, Brežná, Krúpová a Baláková v štafete, kde pretekalo 13 tímov.

Po prvom kole je TJ Družba Piešťany na štvrtom mieste a v piatich kolách bude bojovať o medailové umiestnenie.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa