Metelka: Peťo Sagan je najlepší jazdec celej galaxie

Nedeľa 08. 10. 2017 09:00  | Šport / Ďalšie športy  | Autor: sita

Prenikavý úspech slovenského cyklistu Petra Sagana na nedávnych majstrovstvách sveta v nórskom Bergene sledoval so zatajeným dychom aj Jozef Metelka, ktorý doteraz reprezentoval Slovensko v cestnej aj dráhovej cyklistike medzi hendikepovanými športovcami.

Viacnásobní majstri sveta (zľava) P. Sagan a J. Metelka.

Viacnásobní majstri sveta (zľava) P. Sagan a J. Metelka. (Autor: FB J. Metelku)

Televízny prenos záveru pretekov, v ktorých Sagan získal tretí titul svetového šampióna za sebou, pozeral prostredníctvom mobilného telefónu na sústredení vo Vysokých Tatrách. „Peťo je najlepší jazdec celej galaxie. Trikrát po sebe sa to ešte nikomu nepodarilo. Normálne strácam slová pri jeho úspechu,“ zneli prvé slová Metelku.

„Prenos z pretekov som nevidel celý, sledoval som len záverečných 900 metrov. Do poslednej chvíle to bolo napínavé. Hneď po prejazde cieľom som vedel, že to Peťo zvládol. Videl som to jeho záverečné posunutie bicykla do cieľa. Je to niečo úžasné a som neskutočne rád, že sa mu to podarilo. Lámať takéto rekordy je skvelé. Verím, že si to poriadne užíva. Gratulujem mu a je pre mňa česť, že som sa s ním mal možnosť stretnúť,“ pokračoval Metelka, viacnásobný majster sveta medzi hendikepovanými športovcami a dvojnásobný paralympijský šampión z Ria de Janeiro 2016.

„Dúfam, že jeho úspechy budú pokračovať ďalej. Teraz mu prajem príjemný oddych. Verím, že si nájde čas na poriadnu dovolenku a rodinu,“ poznamenal. Podľa Metelku je súčasná dominancia Sagana famózna, veď obhájiť titul svetového šampióna dvakrát za sebou sa ešte žiadnemu cyklistovi v cestných pretekoch nepodarilo: „Žiť v dobe, keď sa niečo také stane, navyše slovenskému jazdcovi, je niečo neskutočné. Ešte raz mu posielam obrovskú gratuláciu.“

GARGO
Regal Burger

Anketa