Metelka dvakrát víťazne v Oostende

• 23. mája 2016, 15:14
  • Autor:SITA

Úspešný slovenský paralympionik Jozef Metelka dosiahol dve víťazstvá na víkendových pretekoch Svetového pohára zdravotne znevýhodnených športovcov v cestnej cyklistike v belgickom Oostende. Metelka vo svojej kategórii MC4 najprv dominoval v časovke na 25,05 km a neskôr ovládol aj preteky s hromadným štartom na 83,5 km. V časovke Metelka zvíťazil s obrovským náskokom 1:17 min pred Francúzom Jérémym Crepelierom. Druhý slovenský reprezentant Patrik Kuril obsadil 7. miesto. V pretekoch jednotlivcov Slováci boli ešte suverénnejší, keď za Metelkom na druhom mieste skončil Kuril s odstupom 2:08 min.

Metelka v Oostende zopakoval víťazné double z predchádzajúcich pretekov SP v juhoafrickom Pietermaritzburgu. Dlhodobo v Anglicku sa pripravujúci Metelka (30) je cyklistickým obojživelníkom. V tomto roku už má za sebou úspešné účinkovanie na majstrovstvách sveta v paracyklistike na dráhe v talianskom Montichari, kde bol zlatý v stíhačke na 4 km a strieborný na kilometri s pevným štartom.
Metelka má nadkolennú amputáciu ľavej končatiny, ale jeho štvrté miesto vo vlaňajšej časovke v rámci majstrovstiev Slovenska je dôkazom toho, že si reálne vie zmerať sily aj so zdravými cyklistami.

Výsledky:

Časovka – MC4 /25,05 km/: 1. Jozef Metelka (SR) 34:25,95 min, 2. Jérémy Crepemiere (Fr.) 35:42,80, 3. César Neira Pérez (Šp.) 36:00,40,…7. Patrik Kuril (SR) 37:08,85

Preteky s hromadným štartom – MC4 /83,5 km/: 1. Jozef Metelka 2:01:22 h, 2. Patrik Kuril (obaja SR) +2:08, 3. Thomas Schäfer (Nem.) +2:08.