Memoriál Petra Minárecha vyhral Košičan

• Spravodajstvo / Región
  • 6. augusta 2015, 12:26
  • Autor:Peter Sedláček

V Trebaticiach sa v poslednú júlovú nedeľu uskutočnil siedmy ročník bežeckého Memoriálu Petra Minárecha. Ten je pokračovaním Trebatickej desiatky, ktorej spoluzakladateľom bol pred dvomi desiatkami rokov práve atletický nadšenec P. Minárech.

Jej dlhoročný hlavný organizátor zomrel v roku 2006 vo veku 51 rokov. Na jeho počesť organizuje obec memoriál. Víťazom siedmeho ročníka, na ktorom štartovalo 99 mužov a 18 žien, sa stal Róbert Valiček z Košíc. Ten zabehol desaťkilometrovú trať ulicami obce za 34 minút a 56 sekúnd. Spoločníkmi na stupňoch víťazov mu boli Trnavčania, druhý Michal Puškár a tretí Ľuboš Záhorec. Z bežcov Piešťanského okresu bol najlepší Ondrej Kubo z ŠBR Piešťany, ktorý obsadil šiestu priečku. Najrýchlejšou ženou bola Ľubomíra Maníková z Dubnice nad Váhom. Tej patrilo v absolútnom poradí 12. miesto časom 38:19 min. Z ďalších bežcov z regiónu bol Marek Mikuš z Veľkých Kostolian pätnásty a Jakub Hodul z Družby Piešťany skončil na 24. mieste. Najrýchlejší z Trebatičanov bol Andrej Čelín, ktorý obsadil 38. miesto. V rámci podujatia sa súťažilo aj v šiestich žiackych kategóriách na 500 a 1000 metrov. V jednej z nich bežala aj päťročná vnučka P. Minárecha, Natália. Víťazov dekoroval jej otec Juraj Minárech, ktorý v minulosti hrával futbal za PFK Piešťany.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 32, ktoré je v predaji od 4. augusta.