Masár v Taliansku suverénny

• Šport / Ostatné športy
  • 3. augusta 2015, 13:30
  • Autor:lm

Počas Svetového pohára FIS Children Cup v Trentino – Levico sa uskutočnilo tretie kolo pretekov
žiakov do 15 rokov v lyžovaní na tráve. V slovenskej reprezentácii boli aj traja lyžiari z Piešťan a Banky, ktorým sa v Taliansku darilo.

Adam Masár suverénne zvíťazil v slalome aj v obrovskom slalome a stal sa vedúcim pretekárom celého seriálu. Alex Jánoška zvíťazil v obrovskom slalome, v slalome po chybe v prvom kole skončil až piaty, ale zatiaľ je vo svojej kategórii taktiež lídrom seriálu. Tretia členka reprezentácie Vanesa Drahovská bola v „obráku“ tretia a slalom vyhrala. V hodnotení národov sa Slovensko umiestnilo na tretej priečke za Čechmi a Talianmi pred alpskými veľmocami Rakúskom, Švajčiarskom či Nemeckom. Už o pár dní sa lyžiari zúčastnia finálových pretekov v stredisku Deštné v Orlických horách, kde sa budú Masár s Jánoškom snažiť udržať si vedúce postavenie.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 32, ktoré je v predaji od 4. augusta.