Lyžiari na tráve pretekali na Ahoji

• 22. júna 2017, 08:32
  • Autor:th/ľm

V lyžiarskom stredisku Ahoj na Banke sa cez víkend stretla svetová žiacka špička v lyžovaní na tráve. Na druhom kole pretekov FIS Children Cup, ktoré organizoval LK Remas Piešťany, sa zúčastnili pretekári z Rakúska, Talianska, Švajčiarska, Nemecka, Česka a, samozrejme, aj slovenskí reprezentanti.

Piešťany a Banku reprezentovali traja lyžiari. Najlepšie sa umiestnil Alex Jánoška, keď medzi žiakmi do 16 rokov bol v slalome aj v obrovskom slalome druhý. Vanesa Drahovská v rovnakej kategórii skončila v slalome tretia a v obrovskom slalome štvrtá. Sára Gavalierová sa v kategórii žiačok do 12 rokov umiestnila dvakrát na siedmej priečke. Juniorský reprezentant Adam Masár bol v obidvoch disciplínach ako predjazdec.

Najbližšie sa lyžiari na tráve z LK Remas zúčastnia tretieho kola v rakúskom Schwarzenbachu.