L. Drahovská vyhrala duatlon v Martine

• 13. mája 2015, 10:51
  • Autor:T. Horký

Počas uplynulej soboty sa v Martine uskutočnil Martinský mestský duatlon, ktorého sa zúčastnili aj traja pretekári z ŠBR Piešťany – Ondrej Kubo, Lýdia Drahovská a Tadeáš Drahovský. Medzi dorastenkami sa najviac sa darilo L. Drahovskej, ktorá vo svojej kategórii absolútne dominovala.

Duatlon pozostával v hlavnej mužskej kategórii z dvoch disciplín – z behu a cyklistiky. Najskôr pretekári bežali päť kilometrov, potom absolvovali 20-kilometrovú jazdu na bicykli a v závere ich čakal 2,5-kilometrový dobeh do cieľa.
V hlavnej mužskej kategórii štartoval aj Piešťanec O. Kubo. Ten sa asi z päťdesiatky pretekárov umiestnil na 11. mieste, keď prišiel do cieľa v čase 55:50 minúty a za víťazným Pavlom Šimkom zaostal o minútu a 38 sekúnd.
Medzi juniormi obsadil piatu priečku ďalší člen ŠBR Piešťany T. Drahovský, ktorý prišiel do cieľa v čase 59:32 min. a na víťaza kategórie stratil niečo vyše päť minút. V celkovom zúčtovaní medzi mužmi mu to stačilo na 26. miesto.
Výborný výkon podala medzi dorastenkami L. Drahovská, ktorá svoju kategóriu jednoznačne ovládla a do cieľa prišla s časom 1:03:29 hodiny s náskokom vyše dvoch minút na druhú pretekárku. Zároveň bol jej výkon tretí najlepší v celkovom zúčtovaní medzi ženami.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 20, ktoré je v predaji od 12. mája.