Karta išla najlepšie Liptákom

• 14. marca 2018, 05:20
  • Autor:Štefan Gregorička

Extraliga v mariáši pokračovala druhým turnajom v Pezinku. Na tamojšej Veľkej cene sa zúčastnilo 387 hráčov z 19 slovenských klubov. V družstvách išla v meste vína najlepšie karta hráčom Liptovského Mikuláša.

Z tohto mariášového klubu bol aj najlepší jednotlivec. Vladimír Šimalčík nazbieral v šiestich kolách 28 bodov a do tabuľky mu pribudlo 487 bodov. Aj na ďalších medailových miestach boli 28-bodoví hráči Jaroslav Majka z Hlohovca a Marián Sloviak zo Žiliny. Nestratili sa ani hráči z Dolného Lopašova – Juraj Reško bol s 28 bodmi piaty, Anton Hlávek s 25 bodmi šestnásty a Ľubomírovi Chalásovi patrila s 24 bodmi 22. priečka.
V družstvách získal víťazný Liptovský Mikuláš 2339 bodov, druhý Hlohovec 2217 a tretia Žilina 2206 bodov. Hráčom Dolného Lopašova patrila s 2115 bodmi siedma priečka a rovnaká pozícia im patrí so 4176 bodmi aj po dvoch turnajoch. Ligu vedú kartári zo Sniny pred Trenčínom, keď obe družstvá majú rovnaký počet 4564 bodov. Tretí je Hlohovec s 4408 bodmi.
V súťaži jednotlivcov vedie po dvoch kolách Ján Baláž z Krupiny – nahral 895 bodov. Druhý je Štefan Kovaľ zo Sniny (878) a tretí Štefan Britaňák z Vysokých Tatier (854). Z kartárov Dolného Lopašova patrí Petrovi Buchovi spomedzi 450 hodnotených hráčov so 639 bodmi 35. priečka, Štefan Zelman je so 624 bodmi na 41. pozícii.