J. Metelka ambasádorom bratislavského maratónu

Sobota 25. 02. 2017 15:00  | Šport / Ďalšie športy  | Autor: ts

Piešťanského cyklistu Jozefa Metelku organizátori najväčších bežeckých pretekov na Slovensku pozvali, aby sa stal ambasádorom tohto podujatia. Dvanásty ročník ČSOB Bratislava Marathon sa uskutoční 2. apríla 2017.

Piešťanský paracyklista Jozef Metelka.

Piešťanský paracyklista Jozef Metelka. (Autor: archív J. Metelku)

„S Jozefom sa budete môcť stretnúť hlavne v rámci sobotného športového programu a na nedeľu sme pripravili aj jedno veľké spoločné prekvapenie. Tešíme sa, že aktívnou súčasťou nášho podujatia budú olympijskí víťazi a TOP slovenskí športovci,“ píšu organizátori na sociálnej sieti Facebook.

„Som veľmi rád, že môžem byť ambasádorom ČSOB Bratislava Marathon 2017,“ reagoval trojnásobný medailista z letných paralympijských hier v Rio de Janeiro.

Minulý rok sa na štart tohto podujatia v rôznych disciplínach postavilo vyše 11-tisíc bežcov. K tohtoročnému 10. februáru bol počet prihlásených takmer 4200. Organizátori sa tešia z nárastu počtu bežcov v maratóne, kde je ich v porovnaní s minulým rokom o 12 percent viac a predstavuje číslo 825. Počet polmaratóncov je podobný ako vlani a blíži sa k číslu 1400. Pre menej zdatných bežcov sú k dispozícii dĺžkovo prijateľné trate 4,2 km Nutrilite minimaratónu a Desiatka s Birellom na 10 km.


GARGO
Regal Burger

Anketa