Európsky úspech vrbovských nohejbalistov

Piatok 15. 12. 2017 16:00  | Šport / Ďalšie športy  | Autor: th/NK Vrbové

V rumunskom meste Izvorani sa od 15. do 20. novembra konali trináste Majstrovstvá Európy v nohejbale, pod oficiálnou záštitou Rumunského olympijského a športového výboru, ktorých sa zúčastnilo 14 krajín. Šampionát prebiehal na pôde olympijského centra. Súťažili medzi sebou muži, juniori, ženy a mixy.

Nohejbalisti z NK Vrbové: (zľava) Lukáš Grivalský, Adam Varga a Zoltán Varga.

Nohejbalisti z NK Vrbové: (zľava) Lukáš Grivalský, Adam Varga a Zoltán Varga. (Autor: archív Z. Vargu)

Slovensko malo po prvýkrát zastúpenie vo všetkých kategóriách. Trnavský kraj reprezentovali hráči z nohejbalového klubu NK Vrbové, Adam Varga a Lukáš Grivalský, ktorí zakončili šampionát so ziskom dvoch strieborných a dvoch bronzových medailí.

Medzi juniormi skončili slovenskí reprezentanti v singloch na štvrtom mieste, keď v semifinále prehrali s Talianskom 1:2. Ďalšou disciplínou boli dvojice, v ktorých skončili pred bránami semifinále. V trojiciach sa im darilo lepšie a konečné finále bolo ozdobou celého šampionátu. Krásne výmeny, kvalitné útočné i obranné herné činnosti, minimum nevynútených chýb, no napokon to aj tak nestačilo na Rumunsko, ktoré zvíťazilo tesne 2:1 (9:11, 11:7, 11:9).

Výkon striebornej trojice - Kratochvíla, A. Varga a Ján Štefančin, s podporou Béreš, Jaroslav Štefančin a Lámi - ocenila potleskom celá hala spolu s víťaznými Rumunmi.

Nasledujúcou kategóriou boli mixy juniorov do 21 rokov. V dvojiciach Slováci vyhrali v zápase o tretie miesto nad Francúzskom 2:0. V trojiciach boli ešte o stupienok lepší, keď prehrali iba finálový zápas s Rumunskom a získali druhú striebornú medailu. Mixy dvojíc hrali v zložení Mokrášová, A. Varga, Lámi a v trojiciach v zložení Kratochvíla, A. Kováčik, A. Varga, Mokrášová.

V kategórii mužov skončili singlisti a dvojice pred bránami semifinále. V trojiciach mužov sa im darilo viac a vybojovali si účasť v semifinále proti Francúzsku, ktorému podľahli 0:2. V zápase o tretie miesto s Maďarskom si to slovenskí reprezentanti v zložení M. Varga, Melíšek, Ševčík, Grivalský, A. Kováčik, D. Kováčik vynahradili, keď získali bronzové medaily.

„V takejto početnej výprave sme boli na šampionáte po prvýkrát. S výsledkami sme veľmi spokojní, nakoľko bolo náročné skĺbiť tréningovú prípravu hráčov z Trnavského, Nitrianskeho, Prešovského a Košického kraja. Touto cestou by sme chceli poďakovať všetkým organizáciám a sponzorom, bez ktorých by príprava a účasť na majstrovstvách Európy nebola možná,“ povedal Zoltán Varga, asistent trénera a člen realizačného tímu slovenskej reprezentácie.

GARGO
Regal Burger

Anketa