Drahovská opäť prvá, Sedliačik má bronz

• Šport / Ostatné športy
  • 26. júna 2015, 12:39
  • Autor:th

Predminulý víkend sa v Dvoroch nad Žitavou konal 29. ročník Mikrotriatlonu, pretekalo sa na olympijskej trati a v šprint triatlone. Veľmi dobre sa prezentovali Piešťanci, z ktorých sa dvaja dostali na stupne víťazov.

V Dvoroch nad Žitavou sa najskôr predstavil člen ŠBR Piešťany Ondrej Kubo v olympijskom triatlone (1500 m plávanie, 40 km cyklistika, 10 km beh). V hlavnej kategórii mužov skončil na šiestom mieste s časom 2:21:52 hodiny. Za prvým zaostal takmer o 22 minút. V druhej súťaži – v šprint triatlone (750 m plávanie, 20 km cyklistika, 5 km beh) – štartovali ďalší traja Piešťanci. Pavol Sedliačik pretekajúci za Trian ŠK UMB Banská Bystrica skončil vo svojej kategórii mužov 40-44 rokov na treťom mieste. Jeho výsledný čas bol 1:08 h a na prvé miesto stratil takmer šesť minút. Medzi juniormi skončil Tadeáš Drahovský (ŠBR) na piatej priečke s časom 1:06:18 h. Jeho sestra Lýdia Drahovská (ŠBR) potvrdila výbornú formu a medzi dorastenkami opäť zvíťazila s časom 1:09:25 h. Pred druhou pretekárkou dobehla do cieľa s náskokom minúty a pol. L. Drahovská sa navyše stala aj majsterkou Slovenska.